ilkelihaber.com, ilkeli haberciliğin adresi -
$ DOLAR → Alış: 3,43 / Satış: 3,44
€ EURO → Alış: 3,67 / Satış: 3,69

ABD, camiyi kundaklayan zanlının cezasını böyle verdi

ABD, Missouri’de bulunan bir camiyi kundaklayan zanlının cezasını böyle verdi. 2012 yılında yapılan saldırının cezası yeni kesildi.

ABD, camiyi kundaklayan zanlının cezasını böyle verdi
  • 19.10.2016

ABD, Missouri’de bulunan bir camiyi kundaklayan zanlının cezasını böyle verdi. 2012 yılında yapılan saldırının cezası yeni kesildi.

ABD Adalet Bakanlığı konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada İslamic Society of Joplin Camisi’ni kundaklayan Jedediah Stout’un cezasının belli olduğu ifade edildi. ABD’nin Missouri eyaletinde bulunan cami 2012 yılında kundaklanmıştı. Camiyi kundaklayan zanlının ise 32 yaşındaki  Jedediah Stout’un olduğu açıklanmıştı. Bugün yapılan açıklama ile  Jedediah Stout’un tam 63 ay hapis cezasına çarptırıldığı bildirildi.

ABD, zanlıyı 63 ay hapis cezasına çarptırdı

abd-cami-kundaklama

İslamic Society of Joplin Camisi’ni kundaklayan Jedediah Stout’un işlediği tek suç bu da değildi. Camiyi kundaklamasının yanı sıra bölgede bulunan aile planlama kliniğini de ateşe vermişti. Ve ‘Kliniğe Girişlere Erişim Özgürlüğü Yasası’nı ihlal ettiği’ gerekçesi ile de suçlu olarak aranıyordu. Tüm bunların cezası olarak 63 ay hapis yatacaktı. Fakat tabi bu kadarla da bitmiyordu. Jedediah Stout’un ateşe verdiği yerlerin yeniden inşa edilebilmesi için tam 702 bin dolar para cezasına çarptırıldığı belirtildi. Bu yaşanan olayların ardından sorguya çeken araştırmacılara ise İslam’ı sevmediğini ve bu yüzden camiyi kundakladığını ifade etmişti.

ABD Adalet Bakanlığı Sivil Haklar Bölümü Başkanı Vanita Gupta, “Bu ceza, insanların ibadet yerlerini hedef alan şiddetin veya üreme sağlığı hizmetlerine erişim yasalarını ihlal etmenin ciddi sonuçları olacağına dair net bir mesaj veriyor. Adalet Bakanlığı, toplumumuzdaki çeşitliliği ve güvenliği korumak için mücadele ederken, bu tür suçları soruşturmayı ve yasal takibatta bulunmayı sürdürecek.” dedi.

Kaynak: arti49

Editör

Merve Tatar

[email protected]
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu. Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ