ilkelihaber.com, ilkeli haberciliğin adresi -
$ DOLAR → Alış: 3,43 / Satış: 3,44
€ EURO → Alış: 3,67 / Satış: 3,69

Adolf Hitler’in dünyaya geldiği ev yıkılacak!

Adolf Hitler’in dünyaya geldiği ev ile ilgili flaş bir karar alındı. Avusturys İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka’nın yaptığı o açıklama..

Adolf Hitler’in dünyaya geldiği ev yıkılacak!
  • 18.10.2016

Adolf Hitler’in dünyaya geldiği ev ile ilgili flaş bir karar alındı. Avusturys İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka’nın yaptığı o açıklama..

konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Adolf Hitler’in doğduğu evin yıkılacağını ifade etti. Avusturya İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka, “Hitler’in doğduğu ev yıkılacak. Temeli durabilir ancak üzerine yeni bir yapı inşaa edilecek. Bu yeni yapılacak bina ya hayır kurumlarına ya da kamunun kullanımına tahsis edilecek.” dedi.

Adolf Hitler’in doğduğu ev yıkılacak!

adolf-hitler-in-dunyaya-geldigi-ev-yikilacak

Avusturya İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka bu açıklamasını Die Presse gazetesine yaptı. Gazeteye verdiği açıklamalarda, Avusturya’nın Braunau bölgesinde bulunan Adolf Hitlerin dünyaya geldiği evin yıkılacağını ve yerine yeni bir bina yapılacağını açıkladı. Yeni inşa edilecek binanın ise kamu veya yardım kuruluşlarına tahsis edileceğinin altını çizdi. Wolfgang Sobotka, “Hitlerin doğduğu ev yıkılacak. Temeli durabilir ancak üzerine yeni bir yapı inşaa edilecek. Bu yeni yapılacak bina ya hayır kurumlarına yada kamunun kullanımına tahsis edilecek.” şeklinde açıklamada bulundu.

Adolf Hitler’in dünyaya geldiği evin yıkılması yönündeki kararı Bilirkişilerin oluşturduğu bir komisyonun verdiğini belirtti. Evin hızlı bir şekilde yıkılması için kararın kısa süre içerisinde Meclis sürecinin başlatılacağının altını çizdi. Hitler’in ölümünün ardından aşırı sağcı Neonazilerin o evi bir sembol haline getirmelerini istemediklerini vurguladı. Bu senenin sonuna kadar yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Kaynak: arti49

Editör

Merve Tatar

[email protected]
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu. Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ