ilkelihaber.com, ilkeli haberciliğin adresi -
$ DOLAR → Alış: 3,76 / Satış: 3,77
€ EURO → Alış: 3,98 / Satış: 4,00

Tuna Nehri’nde donmuş tilki bulundu

Tuna Nehri’nde donmuş tilki bulundu
  • 14.01.2017

Avrupa’da onlarca kişinin ölümüne yol açan soğuklar Almanya’da Baden-Württemberg bölgesindeki Tuna Nehri’nde bir tilki donmuş halde bulundu.

Buz tabakasının üzerine düştüğü zannedilen tilki,  buz kütleleri arasında donmuş halde bulundu. Tilki’yi bulan çevre sakini bir kişi buzu keserek tilkiyi çıkardı.

POLONYA’DA ONLARCA KİŞİ DONARAK ÖLDÜ

Polonya Kriz Merkesi’nin (RCB) yaptığı açıklamaya göre, bu hafta Pazar günü donarak ölen kişi sayısının 10 olduğu açıklandı. Avrupa’yı etkisi altına alan soğuklar bu güne kadar Polonya’da 30 kişinin hayatına mal oldu.

Ayrıca yine RCB’nin verilerine göre, 1 Kasım’dan bu yana Polonya’da tam 65 kişi donarak hayatını kaybetti.

KOCAELİ’DE BİR KEDİ DONMUŞ HALDE BULUNDU

Avrupa’nın yanı sıra Türkiye’yi de etkisi altına alan soğuklar bir kedinin ölümüne yol açtı. Şüphesiz soğuk havalarda en çok sokak hayvanları çaresiz kalıyor. Kocaeli’nin Darıca ilçesinde kaydedilen bir fotoğraf hayvan severleri isyan ettirdi.

Çınar Akcaber isimli bir sosyal medya kullanıcısının paylaştığı fotoğrafta bir kedinin çöpün yanında donmuş halde bulunduğu görülüyor.

‘Onların kürkü var, birşey olmaz’ mantığını artık bir kenera atmalıyız. Kürtleri var evet, ama onlarda üşüyor, çok üşüyor, donuyor! Kötü hava koşullarında minik dostlarımıza elimizden geldiği kadar yardımcı olmamız gerektiğini unutmayalım.

Etiketler: / / / /


Editör

Oğuzhan Temel

[email protected]
İnternet haberciliği sektöründe beşinci yılı. . Ülkemizin siyasetini sevmez. Medya, Magazin, Otomobil ve Spor yazıları yazıyor...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ