ilkelihaber.com, ilkeli haberciliğin adresi -
$ DOLAR → Alış: 3,43 / Satış: 3,44
€ EURO → Alış: 3,67 / Satış: 3,69

Yaşlılar IKEA’yı çileden çıkardı!

IKEA’nın Şangay’da bulunan şubesinde yaşlılara büyük bir ayıp yapıldı. Mağazaya gidip alışveriş yapmayıp ücretsiz kahveden yararlanan yaşlıları mağazaya almama kararı aldı.

Yaşlılar IKEA’yı çileden çıkardı!
  • 19.10.2016

IKEA’nın Şangay’da bulunan şubesinde yaşlılara büyük bir ayıp yapıldı. Mağazaya gidip alışveriş yapmayıp ücretsiz kahveden yararlanan yaşlıları mağazaya almama kararı aldı.

Çin‘in Şangay şehrinde bulunan IKEA yaşlıların uğrak yeri oldu. Mağazaya gelen yaşlılar burada alışveriş yapmamanın yanı sıra ücretsiz olarak verilen kahvelerden yararlanıp, akşama kadar oturuyorlardı. Sadece bununla da kalmayıp arkadaşlık sitesinden buldukları partnerleri buraya davet ediyordu. Böylelikle Şangay’da bulunan şube alışveriş için değilde buluşma alanı olarak yaşlıların akınına uğruyordu. Bu duruma daha fazla sessiz kalamayan mağaza yöneticileri, IKEA’nın kapılarını yaşlılara kapattı.

IKEA, yaşlılara kapılarını kapattı

ikea

Şangay’da bulunan mağazanın yönetimi gelen şikayetlerin üzerine harekete geçti. Çin devlet televizyonunda konu ile ilgili yer alan haberde ise, mağaza Salı ve Perşembe günleri yaşlıların akınına uğruyordu. Mağazayı dolduran yaşlılar nedeni ile kendilerine yer kalmayan vatandaşlar ise yönetime şikayette bulundu. Yönetim ise bu şikayetleri dikkate aldı. Ve yeni bir politika uygulamaya başladı. Yaşlıların işgal ettiği yerlere  ‘Yemek yemiyorsanız, oturamazsınız’ şeklinde uyarılar asıldı.

Mağazanın basın sözcüsü Tang Qiang ise, ‘‘Müşteri kartı olan herkese kahve ücretsiz. Bu nedenle burada toplanmayı seviyorlar. Mağazanın merkezi yerde olması da yaşlıların buraya gelmesini kolaylaştırıyor. Ancak son zamanlarda müşterilerimizden restoranda yer bulamadıkları için çok sayıda şikayet aldık. Yaşlıların uygun olmayan davranışları konusunda da çok şikayet var’’ şeklinde bir açıklama yaptı.

Müşteriler tarafından gelen şikayetlerin üzerine asılan duyurularda ‘yaşlıların bazı davranışlarından bezildiğini, ücretsiz olarak verilen kek ve kahvenin yanı sıra yanlarında getirdikleri yiyecekler, herkesi rahatsız edecek şekilde yüksek sesle konuştuklarını, ortamdaki kişilerle kavga etmelerinin yanı sıra yerlere bile tükürdüklerini’ açıklandı. Çoğu kişi bu duyuruları desteklese de diğerleri yaşlılara yapılan saygısızlık olarak gördüklerini ifade etti.

Editör

Merve Tatar

[email protected]
İnternet haberciliği sektöründe dördüncü yılı. Web Tasarım bölümü mezunu. Öğrenime açık, keşif yapmayı seven, hayalleri peşinde emin adımlarla ilerleyen biri.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ