DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Alman polisi Köln mitingi için hazırlanıyor

Alman polisi Köln mitingi için hazırlanıyor

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan miting için çalışmalar başladı. Alman polisi şiddet olaylarına karşı TOMA’ları hazırladı.\r\n\r\n

Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan miting için çalışmalar başladı. Alman polisi şiddet olaylarına karşı TOMA’ları hazırladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve darbe karşıtı protestolar için binlerce kişi Köln’de toplanacak. Mitingde meydana gelebilecek herhangi bir şiddet olayına karşı Alman polisi önlemlerini aldı. Aksi bir durumda ise şiddette bulunan vatandaşlara sert bir şekilde müdahale edecekler.Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen miting AK Parti’nin Avrupa kolu UETD tarafından düzenlendi. Köln polisi en ufak bir şiddet eylemine karşı sert bir şekilde müdahale edeceklerini açıkça belirttiler.  Spiegel Online’da yer alan bir habere göre, günler öncesinden miting için hazırlık yapan Köln polisi TOMA’larla müdahale edecek.

30 bin kişi katılacak!

Köln Emniyet Müdürü Jürgen Mathies, Köln’de düzenlenecek olan miting ile ilgili “Gösterinin yasaklanması için bir bakışta bir neden göremiyorum. Gösterinin yasaklanması son çare olabilir” şeklinde konuştu. Mitinge yaklaşık 30 bin kişinin katılacağı tahmin ediliyor. Bunun yanı sıra 30 bin kişi ile başa çıkabilecek 2300 polis görev yapacak. Pazar günü mitingde yer alacak polislerin bir kısmının da Türkçe bilen polisler olacağı bildirildi.

Almanya, Erdoğan karşıtı mitingler için alarma geçti

Almanya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan karşıt mitingler için alarma geçti. Köln’de düzenlenecek olan mitingler kentte büyük gerginlik yarattı.Almanya’nın Köln kentinde ‘Darbe Karşıtı Demokrasi Mitingi’ ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan mitingler düzenlendi. Köln polisini harekete geçirdi.tayyip-erdogan

“Elbette düşüncelerinizi gösteriyle ifade etme hakkınız var”

DW Türkçe’de yer alan bir habere göre,  Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Başbakanı Hannelore Kraft düzenlenen bu protesto ve mitingler için bir çağrıda bulundu.  Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Başbakanı Hannelore Kraft, Türkiye’de yaşanan tatsız olayları Almanya’ya taşımamalarını istedi. Pazar günü meydana gelen olaylarla ilgili ise, “Elbette düşüncelerinizi gösteriyle ifade etme hakkınız var. Ancak bunu sağduyulu ve barışçıl bir şekilde yapmanızı rica ediyorum” mesajını yayımladı.Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker de pazar günü gerçekleştirilen miting ve protestolarla ile ilgili  Türkiye’nin Köln Başkonsolosu ile iletişim halinde olduğunu belirtti. Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker,  “Mitingin barışçıl bir şekilde tamamlanması için elinden gelen tüm çabayı harcamasını rica ettim” şeklinde açıklama da bulundu.Köln polisi DW Türkçe’ye önemli bir açıklamada bulundu. aralarında Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) de bulunduğu organizasyonlar adına özel bir şahsın izin başvurusunda bulunduğunu ifade etti. Organizasyon komitesi, düzenlenecek olan  ‘Darbeye karşı demokrasi’ mitingine ise yaklaşık 15 bine yakın kişinin katılacağı tahmininde bulundu.Sol Parti, Yeşiller ve Sosyal Demokrat Parti’nin, “Erdoğan çılgınlığını durdurun — Türkiye’de İnsan Hakları ve Demokrasi” adı altında bir gösteri düzenledi. Bunun yanı sıra aşırı sağcı Pro NRW’nin de “Almanya’da Erdoğan’a itaate hayır” başlıklı bir gösteri düzenlenmesi bekliyor.