DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Almanların yüzde 80’i uyku problemi yaşıyor

Almanların yüzde 80’i uyku problemi yaşıyor

Almanya’da yapılan araştırma sonucunda, Almanların yüzde 80’inin uyku problemi yaşadığı öğrenildi. Almanların yüzde 80’i uyku problemi yaşıyor. Peki bu uyku sorununun nedeni ne? Yapılan araştırmalara göre, Almanların bir çoğunun uyku bozukluğundan şikayet ettikleri öğrenildi. 2010 yılında yüzde 60 olan uyku problemi vakası 7 yıl içerisinde yüzde 20’lik bir artış gösterdi. Almanların yüzde 80’i uyku problemi

Almanya’da yapılan araştırma sonucunda, Almanların yüzde 80’inin uyku problemi yaşadığı öğrenildi. Almanların yüzde 80’i uyku problemi yaşıyor. Peki bu uyku sorununun nedeni ne?

Yapılan araştırmalara göre, Almanların bir çoğunun uyku bozukluğundan şikayet ettikleri öğrenildi. 2010 yılında yüzde 60 olan uyku problemi vakası 7 yıl içerisinde yüzde 20’lik bir artış gösterdi.

Almanların yüzde 80’i uyku problemi yaşıyor

Çalışan bireylerin ise, uykusuzluk nedeniyle tüm gün boyunca kendilerini yorgun hissettikleri vurgulandı.

Prof. Dr. Fietze, “Uyku bozukluğu bir hastalıktır. Mutlaka doktor kontrolünde tedavi edilmesi gerekiyor” dedi.
Yüksek tempoda çalışmak ve kendine günlük hedef koyup bu hedefe kilitlenmek uyku bozukluğuna neden oluyor. Her an işe çağrılma ihtimali ise en büyük etkenlerin başında geliyor.
Uyku bozukluğu yaşayan kişiler üzerende yapılan araştırmada hastaların yatmadan önce bir dişi ve filim izlediklerini, yüzde 68’i özel işlerini yatmadan önce yaptıkları, her sekiz hastadan birinin gecenin geç saatinde yarın yapacağı işleri planladığını belirten Prof. Dr. Fietze, “Elde ettiğimiz veriler toplumun uykuyu önemsemediğini gösteriyor. Oysa vücudun istirahata ihtiyacı var. Organlar uyku halinde dinlendirilmesi gerekiyor. İstirahat eden organlar sağlıklı çalışır. Bunun için uyumadan önce vücudun uykuya hazırlık yapmasına fırsat verilmeli” dedi.