DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Altın’da son durum!

Altın’da son durum!

26 Mayıs 2016 tarihi altın fiyatları nedir? Kapalıçarşı’dan son rakamlar ne? Altın ne kadar yükseldi? Bugün altın ne kadar?

Uluslararası piyasada altın fiyatları bugün hafif yükselişte. Altın ons fiyatı yüzde 0,5 yükselişle 1229 dolardan işlem görüyor. Kapalıçarşı altın fiyatlarına göre çeyrek altın fiyatı bugün 190 lira, gram altın fiyatı ise 116 lira seviyelerinde.Uluslararası piyasada altın fiyatları yatırımcıların kısa pozisyonları kapatmalarıyla beraber son yedi seansın ilk yükselişini gerçekleştirdi.altın fiyatları ne olur çeyrek altın ne kadar 26 mayıs

ALTIN FİYATLARI DÜŞEBİLİR?

UBS, altın fiyatlarının zayıf fiziki talep ile birlikte ons başına 1,150 dolara gerileyebileceği tahmininde bulundu.Hong Kong’da UBS Group AG’nin varlık yönetimi biriminde emtia ve Asya-Pasifik döviz başkanı Dominic Schnider, Bloomberg TV’ye yaptığı değerlendirmede, altın fiyatlarının, spekülatif taleple, “tek motor üzerinden çalıştığını söyledi.Schnider, son verilerin fiziki talebin “gerçekten zayıf” olduğunun altını çizdiğini belirtti.Schnider, ayrıca, yatırımcıların kısa vadede fiyatların daha da düşmesine hazırlıklı olması gerektiğini sözlerine ekledi.Altın bugün ons başına 1,225.95 dolar civarında seyrediyor.altın fiyatları ne olur

ALTIN TAHMİNLERİ YÜKSELDİ

Altın fiyatlarına ilişkin bir tahminde Citigroup’dan geldi.Citigroup’tan salı günü e-posta ile gönderilen emtia piyasalarına ilişkin raporda, kurumun altın için 2016 yılı sonu tahminini 100 dolar artırarak 1,250 dolara yükselttiği bilgisi yer aldı.Citigroup ekonomistleri, 24 Mayıs tarihli rapora göre 2016 yılında yıl sonuna dek sadece bir faiz artırımı beklerken, bu durumun altın fiyatlarında önümüzdeki iki çeyrekte düzeltme gerçekleşmesi ihtimalini sınırlandırdığı görüşüne yer verildi.Citi’ye göre bu ay fiyatlarda görülen düşüş, dip seviyesinden almak için bir fırsat olabilir.Banka yatırımcıların bu yıl altın yatırımına ilgi gösterdiğini, bu trendin devam etmesini beklediklerini ifade etti.

ALTIN ALMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

AA Finans Analisti İslam Memiş, konuya ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, yaklaşık bir haftadır düşüş trendinde olan altın fiyatlarının, ABD Merkez Bankasının ( Fed) haziran toplantısına kadar sakin bir seyir izleyebileceğini belirtti.Fed’in faiz kararları öncesinde altının ons fiyatının 1.100-1.150 dolar, gram altının ise 110-120 lira bandında dalgalanabileceğini aktaran Memiş, bugün altının gram fiyatının 117 lira seviyesinin üzerini test edebileceğini öngördü.Öte yandan, Kapalıçarşı altın fiyatlarındaki düşüş akıllara ‘altın almak için doğru zaman mı?’ sorusunu getirdi. Kuyumcu Fatih Lebit’in altın yorumlarını aşağıdaki playerdan izleyebilirsiniz.