DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
AP’den şok açıklama: Referandumda ‘Evet’ çıkarsa…

AP’den şok açıklama: Referandumda ‘Evet’ çıkarsa…

Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Elmar Brok, 16 Nisan’da oylanması beklenen referandumda ‘Hayır’ oyu verilmesi için çağrıda bulundu. Deutvhe Welle’deyer alan habere göre, yurt dışındaki seçmenlerin oylarını kullanmaya başlamalarının üzerine gelen açıklamada Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Elmar Brok, Türklere ‘Hayır’ oyu kullanmaları çağrısında bulundu. Neue Osnabrücker Zeitung gazetesine konuşan Brok, “Türk vatandaşlarına

Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Elmar Brok, 16 Nisan’da oylanması beklenen referandumda ‘Hayır’ oyu verilmesi için çağrıda bulundu.

Deutvhe Welle’deyer alan habere göre, yurt dışındaki seçmenlerin oylarını kullanmaya başlamalarının üzerine gelen açıklamada Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Elmar Brok, Türklere ‘Hayır’ oyu kullanmaları çağrısında bulundu.

Neue Osnabrücker Zeitung gazetesine konuşan Brok, “Türk vatandaşlarına tavsiyem Anayasa değişikliğine karşı ve özgürlük için oy kullanmalarıdır” dedi.

Avrupa milletvekili Brok, ‘Türk milletinin demokrasi ve hukuk devletinin içini boşaltan başkanlık sisteminden yana çıkamayacağını’ belirtti.

‘Evet’ çıkarsa Türkiye AB’ye üye olamaz.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle Türkiye’nin Avrupa’dan daha da uzaklaşacağını söyleyen Brok, bu durumda Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye olamayağını söyledi.