DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Barack Obama’ya şok küfür

Barack Obama’ya şok küfür

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ABD Başkanı Barack Obama’ya ettiği şok küfür gündemi sarstı. Barack Obama o sözlerin ardından hemen harekete geçti.\r\n\r\n

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, ABD Başkanı Barack Obama’ya ettiği şok küfür gündemi sarstı. Barack Obama o sözlerin ardından hemen harekete geçti.Laos’ta düzenlenen Güneydoğu Asya Alusları Birliği toplantısına katılan Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Filipinler’in ABD sömürgesinden çıktığını ve kendisininde bağımsız bir devlet başkanı olduğunun vurgusunu yaptı. Filipinlilerin tek başkanının halk olduğunu ifade ederken ABD Başkanı Barack Obama’ya kendi dillerince küfür etti.

Barack Obama o sözlerin ardından görüşmeyi iptal etti

duterte-obama-ya-kufurABD Başkanı Barack Obama‘nın insan hakları konusundaki eleştirisine sinirlenen Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, çirkin bir hareket sergiledi. Eleştirilere dayanamayan Rogrigo Durterte, Obama’ya küfür etti.  ABD Başkanı Barack Obama o sert sözlerin ardından yapılacak olan görüşmelerini iptal etti.

2 bin 400 kişi uyuşturucudan hayatını kaybetti

Filipinler’de yaşanan uyuşturucu sıkıntısını çözmek için vaad verip göreve gelen Rodrigo Duterte, uyuşturucu satıcılarının kabusu oldu. Bu zamana kadar uyuşturucu kullanan ve uyuşturucu satıcılarına karşı gerçekleştirilen operasyonlarda yaklaşık 2 bin 400 kişi hayatını kaybetti.