DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Fatih Terim: “Gerekeni yapacağım”

Fatih Terim: “Gerekeni yapacağım”

A milli takım teknik direktörü Fatih Terim, 3-0 yenilgi sonrası basın açıklaması yaptı. Terim, herkesten özür dilerken, “Gerekeni yapacağım” diye konuştu.

Fatih Terim, Türkiye-İspanya maçından 3-0 mağlup ayrılan milli takım için açıklamalarda bulundu.ÖZÜR DİLİYORUM“İspanya başka bir seviyenin takımı. İlk 30 dakikayı konuşabiliriz, onun dışında konuşacağımız bir şey yok. Söylemek istediğim başka şeyler var. Ben ne oyunculuğumda, ne teknik direktörlük kariyerimde erken bırakmayı kabul etmedim. Bugün vazgeçen bir takım sahada vardı. Hiç hoşuma gitmedi. Takımım ve kendi adıma özür diliyorum. Ancak burada ne olursa olsun. Böyle tepki gösterilmesi yanlış. Bizim 1 maçımız kaldı. Onu da oynayıp sonucu bekleyeceğiz. Burada bizi destekleyenlerin Çek Cumhuriyeti maçında da desteklemelerini bekliyoruz.Bugünkü takım, vazgeçen bir takım performansı ortaya koydu. Ne bugün ne de başka zaman, bunu kabul edeceğimi sanmasın. Gereğini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Arda’ya tepki hoş değil, güzel değil. Hiçbir oyuncumuza olmasın. Sadece Arda’ya değil. Birçok şeyi gözden geçirmemiz lazım. Tabi büyük beklentiler içerisinde olunca taraftarlarımız sonuç olarak tepkileri de büyük oldu.

Fatih Terim: “Gerekeni yapacağım”

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) D Grubu’nda İspanya’ya 3-0 yenildikleri maçtan sonra, “Gereğini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.Karşılaşmanın yapıldığı Nice Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Terim, kendisi ve takımı adına üzgün olduğunu belirterek, şunları kaydetti:”Oyunculuk ve teknik adamlık kariyerimde ve özel hayatımda bırakmayı ve vazgeçmeyi hiç kabul etmedim. Bırakanla ve vazgeçenle hiç uzlaşamadım. Bugünkü sonuç, bırakan, vazgeçen ve başlamadan bitiren bir milli takım performansıydı. Ne bugün ne de başka zaman bunu kabul edebileceğimi sanmıyorum. Gereği neyse yapacağımdan emin olabilirsiniz. Seven, sevmeyen, destek olan veya olmayan kim varsa herkesten Allah razı olsun. Gruptaki son maçımızda da desteğinizi bizden esirgemeyin. Kendim ve takımım adına samimiyetle çok üzgün olduğumu ifade etmek istiyorum. Gereğini yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.”İspanya’yı aldığı galibiyetten dolayı kutlayan deneyimli teknik adam, “Çok önemli bir takımla oynadık. Hem önemli hem de özel bir takım. İlk yarım saat fena değildik ama ondan sonra açıkçası iyi olduğumuz söylenemez. Rakibimizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.“ARDA’YA YAPILAN HOŞ DEĞİL”Terim, Türk taraftarlar tarafından ıslıklanan takım kaptanı Arda Turan’a yapılanların hoş olmadığını söyledi.Arda’nın Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli oyunculardan olduğunu aktaran Terim, “Arda’ya yapılan hoş değil. Hiçbir oyuncu veya teknik adam için hoş değil. Arda, bu ülkenin yetiştirdiğini önemli oyunculardan bir tanesi. Herhalde beklentiler çok yüksekti, onu karşılamayınca böyle oldu. Ne olursa olsun, hoş durmayan, yakışmayan, yapılmaması gereken bir olay. Buranın keyfini sürmek lazım. Her zaman da bunu işaret ettim.” ifadelerini kullandı.Türkiye’nin yediği ikinci golde hata yapan Mehmet Topal’a sahip çıkan Türkiye Futbol Direktörü Terim, “Mehmet, şu ana kadar stoperde iyi oynadı. İlk yarım saat de iyiydi ama hataya yapacak bir şey yok. Mehmet’ten memnunum.” şeklinde görüş belirtti.Oyuncu tercihleri konusunda futbolcuların değil kendisinin eleştirilmesi gerektiğini belirten Terim, “Oyuncu tercihleriyle ilgili eleştiriyi kendime getiririm. Ben aldığıma göre kendimi eleştiririm. İnanıyorum ki bu üç arkadaşı (Arda Turan, Caner Erkin, Burak Yılmaz) almasaydım neden almadığım sorulacaktı. Bir eleştiri olacaksa bana olmalı çünkü seçen ve tercih eden benim.” diyerek sözlerini tamamladı.