DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Kundaklanan camiye yardım eli uzandı

Kundaklanan camiye yardım eli uzandı

Kanada’da kundaklanan o camiye yardım eli uzandı. Camiye yardım çeki ile Kuran-ı Kerim ve Diyanet Yayınları’ndan bir set verildi.\r\n\r\n

Kanada‘da kundaklanan o camiye yardım eli uzandı. Camiye  yardım çeki ile Kuran-ı Kerim ve Diyanet Yayınları’ndan bir set verildi.Geçen günlerde kundaklanan Hamilton İbrahim Camisi için Türkiye’nin Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen ile Diyanet Vakfı Başkanı ve Toronto Din Hizmetleri Ataşesi Mahmut Demir yardımda bulundu. Caminin Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Haşimi’ye yardım çeki verildi. Erdeniz Şen ise bu bölgede islamfobilerin az olmasına rağmen bu tür saldırıların olmasına anlam veremediğini açıkladı.

Saldırıyı kınıyoruz

kanada-camiiBaşkonsolos Şen, ‘’saldırıyı duyunca çok üzüldük. Kanada Türk toplumu adına, Afgan kardeşlerimizin uzun yıllar süren maddi ve manevi gayretleri ile kurdukları bu camiye yapılan saldırıyı kınıyoruz. Üzüntümüzü, saldırganın yakalanmış olması hafifletiyor’’ dedi.İşte o saldırının detayları;

Kanada’da bir cami kundaklandı

Camilere yönelik saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Dün gece Kanada’da bir cami kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından kundaklandı.Kanada dün gece kundaklanan caminin alevleriyle aydınlandı. Hamilton kentindeki İbrahim Camii kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından kundaklandı. Hamilton Polisi’nden gelen açıklamada, Hamilton kentindeki İbrahim Camii’nin kundaklanmasını bölgede bulunan vatandaşlar fark etti. Vatandaşlar hemen 9-1-1 acil hattını aradılar. İtfaiyecilerin gelmesini beklemeden evlerindeki yangın söndürme tüpleriyle alevlere müdahale etti. Camiyi kundakladıktan sonra hemen kaçmaya başlayan saldırganlar mahalleli tarafından takip edildi.

Saldırgan yakalandı

cami-kundaklamaKundaklamanın ardından kaçan saldırganı takip eden mahalleliler olay yerine gelen polis ile irtibata geçtiler. Mahalleliler polise saldırganın saklandığı binayı gösterdiler. Alınan bu bilginin hemen ardından polis ekipleri binaya operasyon düzenledi. Ve 34 yaşlarında bir erkeği yakaladılar. Yakalanan şahıs yaptığı suçlardan dolayı gözaltına alındı. Ve Hamilton’da ilk kez meydana gelen bu olayın faili yakalanmış oldu.