DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Rize’de olan ilginç yapılara bir yenisi daha eklendi

Rize’de olan ilginç yapılara bir yenisi daha eklendi

Eğimli arazi nedeniyle birbirinden ilginç yapılara imza atılan Rize’de diğerlerine hiç benzemeyen bir yapıya imza atıldı. Rize’nin Dağınıksu Mahallesi’nde yaşayan Sadri Kopuz, 3 yıl önce arazisine ev yapmaya karar verdi. Arazinin dik yapısı nedeniyle ev inşa edecek yer bulamayan Sadri Kopuz’un kararı herkesi şaşırttı.

Eğimli arazi nedeniyle birbirinden ilginç yapılara imza atılan Rize’de diğerlerine hiç benzemeyen bir yapıya imza atıldı.rizede-ilginc-ev

Rize’nin Dağınıksu Mahallesi’nde yaşayan Sadri Kopuz, 3 yıl önce arazisine ev yapmaya karar verdi. Arazinin dik yapısı nedeniyle ev inşa edecek yer bulamayan Sadri Kopuz’un kararı herkesi şaşırttı.

rizede-ilginc-ev_2

Sadri Kopuz, tapulu arazisiniç içinden geçen yolun üzerine apartman inşa ettirdi. Mahalleye ulaşım artık 3 katlı apartmanının altından geçen yoldan sağlanıyor.

Tapulu arazisinden geçen mahalle yolunun üzerine, 4.5 metre yüksekliğinde beton kolonlar diktiren Kopuz, üzerine 3 katlı apartman inşa ettirdi. Yolu kullanan vatandaşlar da araçlarıyla apartmanın altından geçmeye başladı.

rizede-ilginc-ev_3

Geçen yıl bir yangın ihbarına gitmek için evin altından geçmek zorunda kalan itfaiye aracının geçişte zorlanması üzerine kolonların arasındaki toprak yol kazıldı, itfaiye araçları gibi yüksek araçların yoldan geçişi için de sorun kalmadı. Rize Belediyesi ekipleri de evin altından geçen mahalle yolunu önceki gün asfaltlad

rizede-ilginc-ev_4İstanbul’da yaşayan Sadri Kopuz’un akrabası Tevfik Kopuz, mahallede dik arazi şartlarının ev inşası için uygun olmadığını belirterek, “Çevre dağ, tepe. Uygun arazi bulan hemen evi konduruyor. Burada da uygun yer olmayınca Sadri evi yolun üzerine yaptırdı. Yola engel bir tarafı da yok” dedi.