DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Saldırıdan önce annesine mesaj atmış…

Saldırıdan önce annesine mesaj atmış…

ABD’de 49 kişinin hayatını kaybettiği Orlando saldırısında bir genç saldırının öncesinde annesine mesaj atmış. Gencin son mesajı ‘Anne seni seviyorum, Kulüpte ateş açtılar’ olmuş

Mina Justice, oğlu Eddie Justice’ten telefon mesajını aldığında uyuyordu. Eddie o sırada silahlı bir adamın Orlando’da 49 kişiyi öldürüp 50’den fazla kişiyi yaraladığı eşcinsel kulübündeydi. Mina Justice ile 30 yaşındaki oğlu Eddie arasındaki mesajlar şöyle:”ANNE SENİ SEVİYORUM”İlk mesaj saat 2:06: “Anne seni seviyorum.””Kulüpte ateş açtılar.”Mina Justice Eddie’yi arar ancak yanıt alamaz.Yarı uykulu ve endişeyle mesaj yazar:”İyi misin?”2:07’de Eddie “Tuvalette mahsur kaldım.”Annesi hangi kulüp olduğunu sorunca:”Pulse. Merkezde. Polisi ara”.

”ÖLECEĞİM”2:08’de “Öleceğim.”Anne Mina Justice 911’i arar.Birkaç dakikalık sürede pek çok mesaj atar.”Şimdi polisi arıyorum.Hala orada mısın?Lanet olası telefonuna cevap ver, polisi ara, beni ara.”Acil yardım hattı 911’deki operatör Mina Justice’ten hatta kalmasını ister. Anne Justice oğlunun nasıl bir tehlikede olduğunu düşünmektedir.ORLANDO’NUN MERKEZİNDE YAŞIYORDUEddie pek dışarı çıkmayan, yemek yemeyi ve spor yapmayı seven birisiydi. Muhasebeci olarak çalışan Eddie, Orlando’nun merkezinde yaşıyordu.”Jeffersonlar gibi gökdelende yaşıyor. Zenginler gibi” diyor anne Justice.Oğlunun eşcinsel kulübünde olduğunu ve bunun getireceği zorlukların farkında olduğunu söyleyen Mina Justice, oğlundan mesaj beklerken korkunun tüm vücudunu sardığını anlatıyor.Saat 2:39’da mesaj gelir:”Anne polisi hemen ara”, tuvalette saklanan Eddie devam eder:”Buraya geliyor. Öleceğim.”Annesi kimsenin yaralanıp yaralanmadığını ve hangi tuvalette olduğunu sorar:2:42’de “Çok yaralı var. Evet.” der Eddie.Eddie’den başka yanıt alamayan annesi ona birkaç mesaj atar ve polisin orada olup olmadığını sorar.”Lütfen mesaj at” der.”Hayır” diye yanıtlar Eddie.”Hala tuvaletteyiz. Bizi tutuyor. Gelip bizi almaları lazım.””TERÖR ESTİRİYOR”2:49’da Mina Justice oğluna polisin geldiğini söyler ve onları görünce haber vermesini ister.”Acele et” diye yazar Eddie. “O da bizimle tuvalette.”Annesi “Adam da tuvalette mi?” diye sorar.2:50’de “Terör estiriyor”Bir dakika sonra ise oğlundan son mesaj gelir:”Evet.” Bu mesajdan 15 saat sonra Mina Justice hâlâ oğlundan hala haber alamamıştı. Justice aile ve dostlarıyla birlikte diğer kurbanların yakınları gibi bir otelde haber bekliyordu.”İsmi daha çıkmadı ve bu çok korkunç. Sadece kötü bir his var” dedi kalbine hafifçe vurarak.Bundan birkaç saat sonra, Eddie Justice’in saldırıda hayatını kaybeden onlarca kişiden biri olduğu doğrulandı.