DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

1941'te Ordu'nun Ünye ilçesinde doğan oyuncu 71 yaşında yaşamını yitirdi. EROL ALPSOYKAN KİMDİR? 1941 yılında Ünye'de doğan Erol Alpsoykan, lise yıllarında tiyatroya başladı. Birçok tiyatro oyununda oyuncu ve yönetmen olarak yer alan Alpsoykan, 1970 yılında Gazi ÜniversitesiPedagoji Bölümü'nden mezun oldu. Sinema çalışmalarına 1976 yılında Anadolu Üniversitesi Televizyon Enstitüsü'nün kurulumu sırasında başladı. 1989 yılında, TRT'nin ödüllü senaryosu TALAZ ile birlikte dizi çalışmalarına başladı ve aralarında Üvey Baba, Hatırla

1941'te Ordu'nun Ünye ilçesinde doğan oyuncu 71 yaşında yaşamını yitirdi.

EROL ALPSOYKAN KİMDİR?

1941 yılında Ünye'de doğan Erol Alpsoykan, lise yıllarında tiyatroya başladı. Birçok tiyatro oyununda oyuncu ve yönetmen olarak yer alan Alpsoykan, 1970 yılında Gazi ÜniversitesiPedagoji Bölümü'nden mezun oldu.

Sinema çalışmalarına 1976 yılında Anadolu Üniversitesi Televizyon Enstitüsü'nün kurulumu sırasında başladı. 1989 yılında, TRT'nin ödüllü senaryosu TALAZ ile birlikte dizi çalışmalarına başladı ve aralarında Üvey Baba, Hatırla Sevgili, Kuzey Rüzgarı, Pars Narkoterör, Yaban Gülü de bulunan birçok diziye de imza attı. Alpsoykan son olarak KOD adı K.O.Z. isimli sinema filminde yer aldı.