DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Almanya’da işsizlik rekor seviyede…

Almanya’da işsizlik rekor seviyede…

Almanya’da alınan verilere göre işsizlik, rekor seviyede geriledi. İşte Almanya’da yapılan araştırmaya göre işsiz sayısı piyasa beklentisine göre, 26 bin azaldı.Almanya Federal İş Ajansının aldığı verilere göre, ocak ayı içerisinde işsizliğin 5 bin civarında azalması bekleniyordu. Ancak işsiz kişilerin sayısı 26 bin kişi kadar azalma gösterdi. Almanya’da işsiz sayısı ne kadar? Alınan bu verilere göre

Almanya’da alınan verilere göre işsizlik, rekor seviyede geriledi. İşte Almanya’da yapılan araştırmaya göre işsiz sayısı piyasa beklentisine göre, 26 bin azaldı.Almanya Federal İş Ajansının aldığı verilere göre, ocak ayı içerisinde işsizliğin 5 bin civarında azalması bekleniyordu. Ancak işsiz kişilerin sayısı 26 bin kişi kadar azalma gösterdi.

Almanya’da işsiz sayısı ne kadar?

Alınan bu verilere göre işsiz sayısı ocak ayında 2 milyon 605 bin olarak belirlendi.Mevsimsellikten arındırılan işsizlik oranı ocak ayında 5,9’a inerek ölçülen en düşük seviyeye geriledi.Federal İş Ajansı Başkanı Frank Jürgen Weise, yaptığı açıklamada yeni yıl için çok iyi bir başlangıç olduğunu söyledi.


Almanya’da işsizlik rakamları açıklandı

Almanya’da bu yılın mayıs ayında mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı, piyasa beklentisinin üzerinde 11 bin azalırken işsizlik yüzde 6,1 ile tarihi düşük seviyede gerçekleşti.Federal İş Ajansı Başkanı Weise: “Genel olarak iş gücü piyasası olumlu yönde gelişmeye devam ediyor” dedi.

Almanya Federal İş Ajansının (BA) açıkladığı verilere göre, Almanya’da mayıs ayında 5 bin azalması beklenen mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 11 bin kişi azaldı.

Böylece mayıs ayında ülkede mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 2 milyon 695 bin olarak ölçüldü. Almanya’da mevsimsellikten arındırılmış işsizlik oranı ise mayıs ayında piyasa beklentilerinin üstünde performans göstererek yüzde 6,1 ile Almanya’nın birleşmesinden bu yana ölçülen en düşük seviyeye geriledi. Federal İş Ajansı Başkanı Frank-Jürgen Weise, konuya ilişkin açıklamasında, “Genel olarak iş gücü piyasası olumlu yönde gelişmeye devam ediyor. İstihdam hızla büyüdü ve iş gücü talebi önemli ölçüde arttı.” değerlendirmesinde bulundu.