DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Balıkesir şiddetli deprem ile sallandı!

Balıkesir şiddetli deprem ile sallandı!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan son dakika haberi geldi. Bu akşam saat 23.09’da Balıkesir şiddetli deprem ile sallandı. Balıkesir’de yaşanan depremi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı son dakika haberi olarak duyurdu. Bakanlıktan gelen açıklamada şiddetli depremin akşam saat 23.09 sıralarında meydana geldiği açıklandı. Depremin büyüklüğü ise 4.1 büyüklüğündeydi. Meydana gelen depremde can ve mal kaybına

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan son dakika haberi geldi. Bu akşam saat 23.09’da Balıkesir şiddetli deprem ile sallandı.

Balıkesir’de yaşanan depremi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı son dakika haberi olarak duyurdu. Bakanlıktan gelen açıklamada şiddetli depremin akşam saat 23.09 sıralarında meydana geldiği açıklandı. Depremin büyüklüğü ise 4.1 büyüklüğündeydi. Meydana gelen depremde can ve mal kaybına rastlanmadığı açıklandı.

Balıkesir şiddetli deprem ile sallandı!

Balıkesir’i sallayan deprem ile ilgili bir açıklamada Kandilli Rasathanesi’nden geldi. Kandilli Rasathanesi, depremin Balıkesir ilçesi olan Gönen’de ve yerin tam 7.0 kilometre derinliğinde meydana geldiğini açıkladı.

İsviçre bütün gece beşik gibi sallandı

İsviçre’de pazartesi günü akşamı saat 21:12’de son yılların en şiddetli depremlerinden biri gerçekleşti. Richter ölçeğine göre 4,6 büyüklüğünde gerçekleşen deprem Zürih yakınlarındaki Klausenpass’ta meydana geldi. Deprem İsviçre’nin tamamında, İtalya’nın kuzeyi ve Almanya’nın gündeyinde hissedildi. Deprem, evlerde cam kırıklarından başka hasara yol açmadı.

Asıl korkutan ise depremin gece olması ve depremden sonra çok sayıda artçı depremin meydana gelmesi oldu. Düzinelerce deprem yüzünden Linth-Limmern enerji santrallerinin zarar görmesi endişesi ise çok sürmedi.

GENÇ YEŞİLLER İÇİN NÜKLEER SANTRALLER DEPREM ANINDA BÜYÜK TEHLİKEDE

Bununla birlikte Genç Yeşiller Partisi soruna dikkat çekmeyi ihmal etmedi ve depremin nükleer sanrallerin beraberinde getirdiği tehlikeleri bir kez daha ortaya koyduğunu kaydetti. Mühleberg ve Beznau’daki nükleer santrallerin 5 büyüklüğündeki depremlere göre inşa edildiği biliniyor.

SON YILLARIN EN ŞİDDETLİ DEPREMİ OLARAK KAYITLARA GEÇTİ

Pazartesi akşamı gerçekleşen bu deprem ise son yılların en şiddetli depremleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl İsviçre’de 31 hissedilebilir deprem gerçekleşmiş, en büyüğü 4,1 olarak ölçülmüştü. 4,6 şiddetinde bir deprem ise İsviçre’de 3-4 yılda bir gerçekleşiyor.