DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Boğaziçi Köprüsü’nün adı değişti

Boğaziçi Köprüsü’nün adı değişti

Binali Yıldırım “Vatandaşlarımızın şehit edildiği Boğaziçi Köprüsü’nün ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım “Darbecilerin ilk hedefi olan ve vatandaşlarımızın şehit edildiği Boğaziçi Köprüsü’nün adının ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.” diye açıklamada bulundu.

Boğaziçi Köprüsünün yeni adı..

Boğaziçi Köprüsü’nün adının değişmesi beklenirken Başbakan Binalı Yıldırım’dan açıklama geldi. Binali Yıldırım, Darbecilerin ilk hedefi olan ve vatandaşlarımızın şehit edildiği Boğaziçi Köprüsü’nün adının ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesine karar verilmiştir.” dedi.binali-yildirimBaşbakan Binali Yıldırım, toplantı sonrasında yaptığı açıklamada “Özellikle kısa vadede sistemin tıkanmasının doğurduğu olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak için küçük ölçekli bir anayasa değişikliği mutabakatla yapılabilir. Bunun altyapısını hazırlamak üzere birlikte çalışma yapacağız. Ancak tamamen yeni anayasanın, yine bütün partilerin katılmayla hazırlanması konusunda da bir görüş birliği olduğunu gördük ve bu konuda daha önce başlayıp yarıda kalan süreci de devam ettirme kararı almış bulunuyoruz.” açıklamalarında bulundu.Yapılan toplantıda aldıkları kararda, “Buna göre, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı tam anlamıyla İçişleri Bakanlığına bağlanacaktır. Bununla ilgili kararname yayımlanacaktır.” dedi.Başbakan Yıldırım: “İstanbul ve Ankara’da birer şehitler anıtı kurulması bugünkü Bakanlar Kurulunda kararlaştırdığımız diğer bir konudur. Darbecilerin ilk hedefi olan ve vatandaşlarımızın şehit edildiği Boğaziçi Köprüsü’nün adının ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesine de karar verilmiştir.”

Bu işe kalkışanlar birer birer çorap söküğü gibi geliyor.”

“Bu işe kalkışanlar birer birer çorap söküğü gibi geliyor.” diye konuşan Yıldırım, “Hepsi birbirini ihbar ediyor. Neticede kim var, kim yok herkes kanun önüne çıkacak, hesabını verecek.” açıklamalarında bulundu.”Perşembe günü Çankaya’da, Başbakanlıkta yapılacak, bu da bir ilktir. Malum YAŞ’ın başkanı Başbakan ve bir günde bütün çalışmalarımızı tamamlayacağız. Yani üç güne yayılı bir çalışmaya ihtiyaç yok ve ikinci günde kararları sayın Cumhurbaşkanımızın onayına sunmuş olacağız.”