DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Çukurca Şehitlerinin İsimleri Açıklandı

Çukurca Şehitlerinin İsimleri Açıklandı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 6 askerin ve düşen helikopterde şehit olan2 askerin isimleri belli oldu.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan sabah saatlerinde gelen haber,  Türkiye’nin yüreğini yaktı. Açıklamada, bu sabah saat 04.50 sularında,  Hakkari’nin  Çukurcailçesi Çığlı Üs Bölgesinde teröristlerle çıkan silahlı çatışmada 6 askerin şehit olduğu, 8 askerin yaralandığı bildirildi. Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen helikopterin düşmesi sonucu ise 2 pilotun şehit olduğu açıklandı.Çığlı Üs Bölgesinde PKK’lı teröristlerle çıkan silahlı çatışma şehit düşen 6 piyade komandonun tümümün,  Kayseri 1’inci  Komando Tugayı’ndan silah arkadaşları olduğu belirlendi.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

İç güvenlik harekatı görevi nedeniyle bir süredir  Hakkari  Çukurca’da bulunan  Kayseri 1’inci  Komando Tugayı’nın Çığlı üs bölgesindeki Mehmetçiklerine yapılan saldırıda, açılan ilk ateşte;  Gaziantep’in Nizip ilçesinden  PiyadeAstsubay Kıdemli Çavuş Ömer Sadettin Bakır (29), Aslen Kırıkkaleli ancak  Ankara Mamak İlçesi’nden Sağlık Astsubay Üsçavuş Merkan Şahin,  Kayseri’nin Tomarza İlçesi nüfusuna kayıtlı  Piyade Uzman Çavuş Nazmi Kapucu (38),  Piyade uzman Çavuş İbrahim Akarsu (26),  Kahramanmaraş Göksun ilçesinden  Piyade Uzman Çavuş  Ali Kocakaya (25),  Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinden, eşi  Ankara Elmadağ İlçesinde yaşayan  Piyade Uzman Çavuş Muammer Arı (30) şehit oldu.

ŞEHİTLER PİLOTLARIN İSİMLERİ

Teröristlere müdahale için bölgeye sevk edilen bir Kobra helikopter ise teknik bir arıza sonucu düştü ve helikopterdeki pilot askerler Kr. Plt, Ütgm. Burak Bahşi ile Kr. Plt. Ütgm. Müjdat Kenan Şahan şehit oldu.cukurca-da-sehit-ol( Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Sadettin Bakır)cukurca-da-sehit(Kr. Plt, Ütgm. Burak Bahşi)cukurca-da-se(Kr. Plt. Ütgm. Müjdat Kenan Şahan)cukurca-sehidim(Sağlık Astsubay Üsçavuş Merkan Şahin)cukurca-da-sehiooo

BÜYÜK OPERASYON BAŞLADI

Hakkari’nin  Çukurca ilçesi kırsalında çıkan çatışmalarda 6 askerin şehit, 8 askerin yaralanmasının ardından sınır boylarında büyük bir operasyon başlatıldı. Saat 04.50 sularında  Çukurca Çığlı Üs Bölgesinde PKK mensupları ile çıkan silahlı çatışmada 6 asker şehit oldu, 8 asker yaralandı. Bir helikopterin kırıma uğrayıp düşmesi sonucu bölgede büyük operasyon başlatıldı.İnsansız hava araçlarının PKK mensuplarının noktalarını belirlemesi üzerine  Hakkari Dağ ve  Komando Tugay Komutanlığından ardı ardına kalkan çok sayıda helikopter bölgeye sevk edildi. Diğer taraftan savaş uçakları tespit edilen noktaları ateş altına aldı. Kara ve havadan operasyonun sürdüğü Çığlı köyü kırsalında örgütün kayıp sayısı hakkında bilgi alınamadı.Şehit düşen 8 askerin cenazesinin  Van iline gönderildiği öğrenilirken, yaralı askerlerin helikopterle kaldırıldıkları  Van’daki hastanelerde tedavi altına alındığı belirtildi. Her türlü ihtimale karşı  Hakkari merkezde yoğun güvenlik önlemi alındı.