DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Darbe girişimindeki son durum! 161 şehit

Darbe girişimindeki son durum! 161 şehit

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan saldırı sonucunda 161 polisin şehit olduğu bilgisi ulaştı. 1440 yaralı ve 2839 kişi gözaltına alındı\r\n\r\n

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı’na yapılan saldırı sonucunda 161 polisin şehit olduğu bilgisi ulaştı. AA’dan gelen haberlere göre 90 kişinin hayatını kaybettiği ve 1154 kişininde yararlı olduğu bildirildi.

F-16’ların Gölbaşı Başsavcılığı, Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’na yaptığı bombandırmanla 42 polisin şehit olduğu açıklandı. 29 albay ve 5 general görevden alındı. Darbe girişimi sonrası 1374 askerde gözaltına alındı.

Başbakan Binali Yıldırım’dan son açıklama geldi. İşte Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı ve Bakanlar ile birlikte basın açıklaması yaptı.

Binali Yıldırım’ın yaptığı o açıklama;

binali-yildirim-askeri-darbe-girisimiKahramanca savaşan güvenlik güçlerimizin alnından öpüyor, milletimizle beraber büyük bir belayı Allah’a şükür defettik.Tabii sevindirici olan, bu kalkışma TSK’nın emir komuta hiyerarşisiyle olan bir kalkışma değil. Silahlı Kuvvetler içindeki bir kalkışmasıdır. Bu vesileyle vatanını milletini seven ve bu alçakça girişime asla prim vermeyen değerli komutanlarımızı, subaylarımızı tebrik ediyorum.Aziz vatandaşlarım bu yaşadığımız olay, bir şeyi ortaya koymuştur. Türk milletinin demokrasi konusunda ne kadar engin bir tecrübeye sahip olduğunu, demokrasinin ve milli iradenin ne kadar ülkemizin bağımsızlığı için ne kadar önemli olduğunu bütün dünya gördü.Hele hele köprüyü kesen, binalara girmeye çalışan, tankların önüne yatan, canını bu uğurda veren şehitlerimizi bu büyük millet asla ve asla unutmayacaktır.Bu paralel çete mensupları artık yüce Türk adaletinin elindedir. Müstehak oldukları her türlü cezayı göreceklerdir. Milletimiz bu olayda çok büyük bir basiret göstermiştir. Vu bu büyük basiret Türkiye’de demokrasinin kesintiye uğramasının önüne geçmiştir.Bu devletin vatandaşları üzerine ateş açanlar, PKK terör örgütünden daha aşağılık bir örgüttür.Toplam 161 şehidimiz mevcuttur. 1440 yaralımız vardır. Bu aşağılık kalkışmaya karışan şu ana kadar 2839 çeşitli rütbede subay, asker gözaltına alınmıştır. Üst düzey rütbeliler de mevcuttur.Demokrasi bayramımız 15 Temmuz milletimize hayırlı olsun diyorum. Milletimizin işini gücünü bıraktıktan sonra tekrar meydanlara akmasını diliyorum. Parti genel başkanlarının bu olayda gösterdiği basiretten dolayı tekrar teşekkür ediyorum.