DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Endonezya’da yolcu uçağı aşırı yağış nedeniyle…

Endonezya’da yolcu uçağı aşırı yağış nedeniyle…

Jakarta Post’un haberine göre, Endonezya’nın Yogyakarta kendinde bulunan Adisutjipto Uluslararası Havalimanı’nda, 123 yolcuyu taşıyan Boeing 737-800 tipi uçak iniş yapacağı sırada pistten çıktı.Yapılan açıklamada, Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan Yogyakarta kentine giden yolcu uçağı aşırı yağış nedeniyle pistten çıktığı söylendi. Bu nedenle havalimanının uçak pistten çekilene kadar uçuşa kapalı olacağı duyuruldu.Uçakta bulunan yolcuların ise sağlık durumlarının iyi olduğu

Jakarta Post’un haberine göre, Endonezya’nın Yogyakarta kendinde bulunan Adisutjipto Uluslararası Havalimanı’nda, 123 yolcuyu taşıyan Boeing 737-800 tipi uçak iniş yapacağı sırada pistten çıktı.Yapılan açıklamada, Endonezya’nın başkenti Cakarta’dan Yogyakarta kentine giden yolcu uçağı aşırı yağış nedeniyle pistten çıktığı söylendi. Bu nedenle havalimanının uçak pistten çekilene kadar uçuşa kapalı olacağı duyuruldu.Uçakta bulunan yolcuların ise sağlık durumlarının iyi olduğu alınan bilgiler arasında.


Endonezya’nın Batam şehrinden Pangkal Pinang’a uçuş yapan Endonezya Polisi’ne ait m-28 Skytruck tipi uçak denize düştü. Yaşanan faciada 13 kişi hayatını kaybederken olayla ilgili soruşturma devam ediyor.  M-28 Skytruck ile Singapur Hava Trafik Kontrol Merkezi son temas 11:28’de uçağın kalkışından 50 dakika sonra kuruldu. Kontrolörlerin ulaşmaya çalıştığı uçaktan haber alınamayınca bölgeye arama kurtarma ekipleri gönderildi.  Uçakta bulunan 8 yolcu, 5 mürettebat hayatını kaybetti. Uçağın enkazı Endonezyalı balıkçılar tarafından Riau Adası açıklarında bulundu.  Bölge halkının uçağa ait olduğu düşünülen koltuk, polise ait çeşitli belgeler ve içinde cep telefonu yer aldığı bir çanta bulduğu aktarıldı.  Bölge halkının kaza yakın bölgede uçağa ait olduğu düşünülen koltuk, polise ait çeşitli belgeler ve içinde cep telefonu yer aldığı bir çanta bulduğu aktarıldı.