DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
John Kerry’den bomba Fethullah Gülen açıklaması

John Kerry’den bomba Fethullah Gülen açıklaması

15 temmuz cuma gecesi başarısız sonuçlanan darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen’in iadesi gündeme geldi. John Kerry’den konu ile ilgili bomba açıklama geldi.\r\n\r\n

15 temmuz cuma gecesi başarısız sonuçlanan darbe girişiminin ardından Fethullah Gülen’in iadesi gündeme geldi. John Kerry’den konu ile ilgili bomba açıklama geldi.IŞİD ile mücadele konusunda Irak’a destek olunması için düzenlenen konferansta, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry önemli açıklamalarda bulundu. Irak için düzenlenen konferans esnasında kameralar karşısına geçen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Fethullah Gülen’in iadesi hakkında yöneltilen sorulara çarpıcı cevaplar verdi.johny-kerryFethullah Gülen’in iadesini isteyen Türkiye’nin konu ile ilgili gönderdiği hiçbir dokümanı görmediğini belirtti. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile 2 gün boyunca 4 kez görüştüğünü söyledi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun bu isteğine ise Bize iddia göndermeyin, kanıt gönderin, karar verebilmemiz için delile ihtiyacımız var” sözleriyle yanut verdiğini açıkladı.ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, geri iade konusunda ABD’nin hukuk sisteminin işleyiş şekline dikkat çekti.  John Kerry “Türkiye’deki dostlarımıza, müttefiklerimize mütemadiyen söyledik. Delile ihtiyacımız var. Bizim hukuk sistemimizde, standartlarımızda, bir suçlunun iadesinde bir dizi sıkı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Bunları herkes biliyor.” ifadesini kullandı.

Kimse Fethullah Gülen’le temas halinde değil

Irak’a destek olunması için düzenlenen bağışçılar konferansında konuşan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, son olarak şu sözlere yer verdi.Kerry, “Dışişleri Bakanlığından birinin onunla temasta olması için bir neden yok, bu şartlar altında da olmamalı. Başka bir hükümetin talebiyle başlatılan bir yasal prosedür varsa, bu Adalet Bakanlığına gider ve sistemimizce uygun bir şekilde ele alınır. O zamana kadar da bu uygunsuz olur.” dedi.