DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Meteoroloji’den Yağış Uyarısı

Meteoroloji’den Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre çarşamba gününden itibaren yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan hava durumu verilerine göre hava sıcaklıkları Doğu bölgelerinde düşecek. Yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

SICAKLIKLAR DÜŞECEK 

Sıcaklıkların İç ve Batı bölgelerde 4 ila 8 derece artacağı, Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Genellikle Kuzey yönlerden, yurdun Doğu kesimlerinde Güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında kuvvetli(30-50 km/saat), Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ÇARŞAMBA YAĞMUR GELİYOR

Meteoroloji’nin tahminlerine göre Çarşamba gününden itibaren yurt genelinde yağış hakim olacak.

Çarşamba günü, Batı ve İç bölgeler başta olmak üzere Akdeniz ve Ege’de de yağış görülecek. Yağışların 28 Mayıs Cumartesi gününe kadar yurt genelinde devam etmesi bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 20İstanbul: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 25Bursa: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 27İzmir: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu 27Adana: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ilçeleri sağanak ve gök gürültülü yağışlı 27Antalya: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu 26Konya: Parçalı ve az bulutlu 20Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27