DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Murat Boz: Aslı’yla gurur duyuyorum

Murat Boz: Aslı’yla gurur duyuyorum

Sık sık gündemde yerini alan Murat Boz – Aslı Enver ikilisi aşklarıyla herkesin gözlerini büyülüyor. Aslı Enver’in yeni dizisi ‘İstanbullu Gelin’de Özcan Deniz ile öpüşme sahnelerine çarpıcı yorumlar yapan Murat Boz tüm gözleri üstüne çekti. Murat Boz: Aslı’yla gurur duyuyorum “Benim de öyle rollerim oldu. Bu, onun mesleği” diyen ünlü şarkıcı açıklamalarına devam etti. Yaz

Sık sık gündemde yerini alan Murat Boz – Aslı Enver ikilisi aşklarıyla herkesin gözlerini büyülüyor. Aslı Enver’in yeni dizisi ‘İstanbullu Gelin’de Özcan Deniz ile öpüşme sahnelerine çarpıcı yorumlar yapan Murat Boz tüm gözleri üstüne çekti.

Murat Boz: Aslı’yla gurur duyuyorum

“Benim de öyle rollerim oldu. Bu, onun mesleği” diyen ünlü şarkıcı açıklamalarına devam etti. Yaz mevsiminin gelmesiyle tekrar spora başlayacağını belirten Murat Boz, “Spora başlamam gerekiyor ama baklavalarım her daim hazır” şeklinde konuştu.

Murat Boz, ‘İstanbullu Gelin’ dizisinde başrolleri paylaştığı Özcan Deniz’le öpüşme sahneleriyle dikkat çeken sevgilisi Aslı Enver’e destek verdi. Nişantaşı’nda objektiflere takılan şarkıcı, yaklaşık bir yıldır beraber olduğu oyuncuyu yere göğe sığdıramadı. Diziyi ilgiyle takip ettiğini söyleyen Boz, sözlerine şöyle devam etti: “Aslı’ya resmen bayıldım. Bambaşka oynamış. Buradaki oyunculuğu, son nokta. Gurur duyuyorum onunla.”

Murat Boz Kimdir?

Murat Boz (d. 7 Mart 1980), Türk şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu yer olan Karadeniz Ereğli, Zonguldak’ta tamamladıktan sonra İstanbul’a yerleşti. 1999’da İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni kazandı, bu okulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde eğitimine devam etti. Aynı yıllarda başta Tarkan olmak üzere birçok şarkıcıya vokalistlik yaptı.

Boz, solo kariyerine 2006 yılında çıkardığı “Aşkı Bulamam Ben” single’ı ile adım attı. Bir sonraki yıl ilk stüdyo albümü Maximum‘u satışa sundu ve çıkışını öven pek çok ödül kazandı. Ardından Şans (2009), Aşklarım Büyük Benden (2011) ve Janti (2016) albümleriyle kariyerini sürdürdü. Bu albümlerde yer alan “Maximum”, “Uçurum”, “Para Yok”, “Özledim”, “Sallana Sallana” ve “Adını Bilen Yazsın” şarkıları Türkiye Resmî Listesi’nde ilk beş başarısı gösterirken “Geri Dönüş Olsa”, “Kalamam Arkadaş” ve “Janti” ise zirveye yerleşti. Şarkıcı, müzikal kariyerinin yanı sıra 2014’ten itibaren oyunculuk kariyerine odaklanarak Hadi İnşallah (2014), Kardeşim Benim (2016) ve Dönerse Senindir (2016) filmlerinde başrol oynadı.

Piyano, keman, davul ve ney çalabilen Murat Boz, müzikal kariyerinin yanı sıra çeşitli firmaların reklam yüzüdür ve bu firmaların reklam filminde rol almıştır. O Ses Türkiye programının dört jüri üyesinden biridir ve ilk sezonun kazanan jüri üyesidir. Ödülleri arasında dört Altın Kelebek Ödülü ve iki Kral Müzik Ödülü bulunmaktadır.