DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
İnstagram o özelliğini kaldırıyor

İnstagram o özelliğini kaldırıyor

Sosyal medyanın fenomen uygulaması İnstagram o özelliğini kaldırıyor. İnstagram yaygın olarak kullanmadığı için Photo Map özelliğine son verdi.\r\n\r\n

Sosyal medyanın fenomen uygulaması İnstagram o özelliğini kaldırıyor. İnstagram yaygın olarak kullanmadığı için Photo Map özelliğine son verdi.İnstagram son zamanlarda yeni özellikleri ile gündeme geliyor. Uygulama yeni özelliklerine yer verirken kullanılmayan diğer özelliklerinden de vazgeçiyor. İnstagram’ın son verdiği o özellik ise Photo Map oldu. Photo Map, kullanıcıların yüklediği snapshotların nereden geldiğini gösteriyordu.

Firmadan gelen açıklama

instagram-harita-ozelligini-kaldiriyorİnstagram konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise bu özelliğin geçen hafta başladığı belirtildi. Firma bazı kullanıcıların hesabından kaldırılmaya başladığını ve haritadaki resimleri kaldırmaya odaklanmış. Photo Map kaldırılken konum bilgisinin kaldırılmayacağını açıkladı. İnstagram kullanıcıları böylelikle fotoğrafların nerede çekildiklerini öğrenebilecek.İnstagram Photo Map’in “yaygın bir biçimde kullanılmadığına” dikkat eçkip kaldırma kararı aldı. Bu özelliği kaldırarak yeni özelliklere yer vereceğini açıkladı.

İnstagram, yeni algoritmasını kullanıma sundu

Instagram, uzun süredir üzerinde çalıştığı algoritmasını kullanıma sundu. Artık kullanıcıların zaman akışı kronolojik olarak değil “popülerliğe” göre gösterilecek.Şirket, Mart ayında yaptığı duyuru ile bu algoritma üzerinde çalışıldığını açıklamış, kullanıcılardan gelen tepkiler üzerine resmi Twitter hesabından, ‘‘Sizleri dinliyoruz ve zaman tünelinizde şu anda hiçbir şey değişmeyeceğini garanti ediyoruz. Değişiklikler, bütün kullanıcılara açıldığında size haber vereceğimize söz veriyoruz’‘ yazmıştı.algoritmasini-instagram-sundu”Önemsediğiniz içerikleri kaçırmayacaksınız”Instagram, algoritma değişikliğini kullanıcılarına şöyle aktardı:”Mart ayında içerikleri zaman tünelinde yeni bir düzende gösterecek bir yol üzerinde çalıştığımızı bu sayede önemsediğiniz anları öncelikli olarak göreceğinizi duyurmuştuk. İnsanlar zaman tünellerindeki içeriklerin ortalama yüzde 70’ini kaçırıyor. Instagram büyüdükçe bütün fotoğraf ve videoları yakalamak daha zor bir hâl aldı. Geçen birkaç aydır üzerinde çalıştığımız yeni yol ile birlikte insanların daha fazla fotoğraf beğendiğini, daha çok yorum yaptığını ve topluluklarla daha çok etkileşime girdiğini gördük. Instagram’ı daha iyi yapmak için bu algoritmayı geliştirmeyi sürdüreceğiz.”