DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Kurtlar Vadisi, plakayla mesaj mı vermeye çalıştı

Kurtlar Vadisi, plakayla mesaj mı vermeye çalıştı

Kurtlar Vadisi Pusu hakkında çarpıcı iddialarla gündeme gelen ‘Söylemezsem Olmaz’ programı yeni bir iddiaya daha imza attı.

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ programı ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ hakkında yeni iddialar gündeme getirdi.Daha önce Kurtlar Vadisi dizisinin 2012 yılında yayınlanan 159. bölümünde mezarlıkta çekilen sahne masa yatırılmıştı. Sahnede görülen mezar taşlarında ‘Erdoğan ‘ yazısı dikaktleri çekmişti.. Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’nda çekilen sahnedeki mezar taşlarının gerçeğinde ‘Erdoğan’ yazmadığı tespit edilmişti.Program Pana Film’i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ölümünü bilinç altına sokmakla suçlamıştı.kurtlar-vadisi-recep-tayyip-erdoganPana Film, dün yaptığı açıklamada, iddia sahipleri hakkında yasal işlem başlatacağını açıklamıştı.

RTE PLAKA İLE MESAJ MI VERİLMEK İSTEDİ?

Pana Film’in açıklamalarının ardından gözler tekrar ‘Söylemezsem Olmaz’ programına çevrilmişti.’Söylemezsem Olmaz’ programı yeni bölümünde yine ‘Kurtlar Vadisi Pusu’yu masaya yatırdı. Musa Uzunlar’ın hayat verdiği ‘İskender Büyük’ karakterinin aracının plakasının 34 RTE 321 olması olay oldu. Nihat Doğan ve Ömür Varol’a göre plaka ile dizin izleyenlere mesaj vermek istediğini dile getirdi.kurtlar-vadisiNihat Doğan, “Bu kadar kötü, katil, yezid bir adam arabadan iniyor. Plakasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isminin baş harfleri ver. Ve bir geri sayım var orada 3-2-1 diye… Bu da mı tesadüf kardeşim. Milleti 13 sene tesadüflerle mi kandırdınız kardeşim” diyerek Necati Şaşmaz ve Pana Film’e tepki gösterdi.

PANA FİLM MEZARLIK VE DOMAİN İDDİALARI HAKKINDA ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI

Hakkımızda yargısız infaza neden olan gerçek dışı haberleri içeren ve sahte delil üreterek yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” adlı programa karşı kamuoyu nezdinde bir nebze olsun cevap verebilmek ve iftira niteliğindeki yayınlara karşı gerçekleri anlatabilmek adına kamuoyu ile çok önemli bilgileri paylaşmamız gerekmiştir.Programın sunucuları olarak görev yapan kişilerin ve sorumluların şahsımıza karşı işledikleri ölümle tehdit, hakaret, iftira, suç uydurma ve iş ve çalışma hürriyetinin ihlali suçları hakkında gerekli yargısal süreç ivedilikle başlatılacaktır. Yaklaşık 13 yıldır yayın hayatına devam eden ve izleyicilerinin gönlünde ayrı bir yeri olan “Kurtlar Vadisi” dizisinin hedef alındığı sabah programında, yaklaşık 4 yıl öncesine ait 159. bölümde geçen mezarlık sahnesiyle ilgili iftira atılmıştır.Bu bölüm, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı Anadolu Yakası Çekmeköy 3. Bölge’de yer alan bir mezarlıkta çekilmiş olup, söylemezsem olmaz adlı sabah programının çalışanlarının görüntü aldıkları mezarlıkla ilgisi bulunmamaktadır. Anılan bölümde gasilhane sahnesi çekileceği için tercih edilen bu mezarlık, gerçeğine uygun olarak hiçbir unsuru değiştirilmeksizin çekimde yer almıştır. Bunu fark eden “Söylemezsem Olmaz” programı sorumluları ve sunucuları bir başka mezarlık olan Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’na giderek çekim yapmışlar, iftira suçu atabilmek için sahte delil üretmişler ve kamuoyunu yanıltmak, bizleri haksız şekilde hedef göstermek için görsel basının olağan gücünü kötüye kullanmışlardır.Sahte delil olarak bu kişilerce kullanılan ve 159. bölümde çekim yapılan mezarlıkla ilgisi bulunmayan mekana ait görüntüler karşılaştırıldığında farklı mekanlar olduğu kolaylıkla anlaşılmasına rağmen, dizide geçen mezarlık güncel olarak görüntülenmiş olup, yargısal süreçte delil olarak kullanılacaktır. Program sunucuları suç işlediklerini bilmelerine rağmen, fiillerinin boyutlarını üst düzeye çıkartmışlardır.12.10.20016 tarihli “Söylemezsem Olmaz” adlı sabah programında, sunuculardan Nihat Doğan tarafından alenen nitelikli şekilde ölümle tehdit edilmiş bulunmaktayız. Diğer sunucu Ömür Varol ise, dizinin hiçbir kanalda yayınlanmayacağını beyan ederek, iş ve çalışma hürriyetini engellemeye yönelik tehditlerini alenen gerçekleştirmiştir. Bunun haricinde tarafımızca satın alınan “Kurtlar Vadisi Darbe” domaini ile de ilgili “Söylemezsem Olmaz” adlı program sorumluları ve sunucuları kamuoyunu yanıltmış, yine kabul edilemeyecek şekilde iftira atmışlardır.