DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Reina katliamcısı hain saldırıyı adım adım anlattı

Reina katliamcısı hain saldırıyı adım adım anlattı

Yılbaşı gecesi Reina katliamını gerçekleştiren 39 kişiyi hayattan koparan saldırganın gözaltına alındıktan sonraki itirafları bomba etkisi yarattı.Hürriyet gazetesinin yazarlarından Çetin Aydın’ın haberine göre,  Reina katliamcısının Afganistan’daki El Kaide kamplarında silah eğitimi aldığı ve daha sonrasında DAEŞ’e geçtiği belirtildi. Zanlı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği ifadede kanlı saldırıyı işte böyle anlattı. Reina katliamcısının o ifadesi “Geçtiğimiz yıl ocak

Yılbaşı gecesi Reina katliamını gerçekleştiren 39 kişiyi hayattan koparan saldırganın gözaltına alındıktan sonraki itirafları bomba etkisi yarattı.Hürriyet gazetesinin yazarlarından Çetin Aydın’ın haberine göre,  Reina katliamcısının Afganistan’daki El Kaide kamplarında silah eğitimi aldığı ve daha sonrasında DAEŞ’e geçtiği belirtildi. Zanlı İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği ifadede kanlı saldırıyı işte böyle anlattı.

Reina katliamcısının o ifadesi

“Geçtiğimiz yıl ocak ayında Suriye’deki savaşa katılmam için aldığım talimat üzerine İran üzerinden Türkiye’ye geldim.

“KONYA’DAYKEN RAKKA’DAN TALİMAT GELDİ”

Konya’ya yerleştim. Konya’da bulunduğum sırada Rakka’dan talimat geldi. Yılbaşı gecesi Taksim’de eylem yapmam talimatı verildi. Taksim’de yaptığım keşif görüntüsünü gönderdim. Taksim’de mutabık kalındı. Yılbaşı akşamı Taksim’e geldim ancak çok yoğun önlem vardı. Eylemi yapmak mümkün görünmüyordu. Bana talimatı veren kişiyle yeniden temas kurdum. Aramızda Taksim’in eylem için uygun olmadığı kanaatine vardık.

“BÖLGEDE YENİ HEDEF ARAMAM SÖYLENDİ”

Bölgede yeni bir hedef aramam talimatı verdi. Ben de taksiyle saat 22.00 sıralarında sahilde tur attım. Reina eylem için uygun görünüyordu. Fazla güvenlik önlemi göze çarpmıyordu. Bu durumu bana talimat veren kişiye aktardım. Reina’nın uygun olduğunu söyledim. O da kabul ederek Reina’da eylemi yapmamı söyledi. Ben de taksiyle Zeytinburnu’na geldim. Kaldığım evdeki silahı alarak Reina’ya geldim ve eylemi gerçekleştirdim.”