DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
SanDisk’in satışı resmen tamamlandı

SanDisk’in satışı resmen tamamlandı

Dünyanın en büyük depolama birimi üreticisi Western Digital, SanDisk’i 19 milyar dolar karşılığında resmen satın aldığını duyurdu.

Dünyanın en büyük depolama birimi üreticisi, artık daha da büyük. Western Digital,bugün yaptığı duyuruyla SanDisk’i satın almak üzere gerekli tüm aşamaları tamamladığını söyledi.Western Digital, böylece 19 milyar dolar gibi bir ücret karşılığında SD’yi kendi yan kuruluşu haline getirmiş oldu. Satın alma, SD’nin geniş pazar payının da WD’nin eline geçtiği anlamına geliyor. SD daha çok flaş bellek kartları ve USB çubuklarıyla tanınsa da firma, Apple ve Nvidia için OEM bellek bileşenleri de üretiyor.

SanDisk’in satışı resmen tamamlandı

sandiskornekcamera-sandiskWestern Digital ve SD’nin yönetim merkezleri Kaliforniya’da bulunsa da bugünkü açıklama, Çin’in Ticaret Bakanlığı’ndan geldi. SandiskCEO’su Sanjay Mehrotra, açıklamasında “Lider depolama çözümleri şirketine dönüşmekte olan Western Digital’in başarısına katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz”, dedi. Anlaşma, 12 Mayıs itibariyle resmi olarak yürürlüğe girecek.