DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Sinema dünyasının acı kaybı

Sinema dünyasının acı kaybı

Sinema dünyası bir usta oyuncusunu daha kaybetti… 64 yıllık kariyerine birçok film ve dizi sığdıran Robert Loggia, 85 yaşında hayata gözlerini yumdu.   Loggia'nın alzheimer nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. 1950'lerin başında başlayan Robet Loggia'nın kariyeri 1980'lerde yükselişe geçti.   1983 yapımı Scarface (Yaralı yüz) filminde uyuşturucu Kralı Franz Lopez'i canlandırdı. Brian de Palma'nın yönetmenliğini yaptığı
Sinema dünyası bir usta oyuncusunu daha kaybetti… 64 yıllık kariyerine birçok film ve dizi sığdıran Robert Loggia, 85 yaşında hayata gözlerini yumdu.
 
Loggia'nın alzheimer nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi. 1950'lerin başında başlayan Robet Loggia'nın kariyeri 1980'lerde yükselişe geçti.
 
1983 yapımı Scarface (Yaralı yüz) filminde uyuşturucu Kralı Franz Lopez'i canlandırdı. Brian de Palma'nın yönetmenliğini yaptığı filmde Loggia, Al Pacino ile birlikte oynadı.1988 yapımı "Big" (Büyük) filminde ise Tom Hanks'le yan yanaydı.
 
Ona "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" Oscar adaylığını getiren Jagged Edge filminde Sam Ransom karakterini canlandırdı.
 
Ünlü oyunu, 1996 yapımı "Indepence Day"de (Kurtuluş Günü) ise bir generaldi. Robert Loggia, Türkiye'de de gösterilen "Mancuso" dizisinde bir FBI ajanını; "The Sopranos" dizisinin bazı bölümlerinde ise bir gangasteri canlandırdı.
 
Loggia, bir röportajında "Oyunculuk mükemmel bir kariyer, her zaman aynı insan değilsiniz" diyerek mesleğine olan sevgisini ortaya koymuştu.