DOLAR 27.1479 0.00%
EURO 29.0073 0.00%
ALTIN 1680.2910 0.00%
BIST 100 8039.18 -0.02%
BITCOIN 26576.1524 0.16%
Türkiye’nin yeni muhalif haber kanalı TELE 1 / TELE 1 izle

Türkiye’nin yeni muhalif haber kanalı TELE 1 / TELE 1 izle

Yeni haber kanalı TELE 1 yayın hayatına başladı. Tele 1 uyduya nasıl eklenir? Tele 1 frakansları nedir? Hangi platformlarda yayınlanacak? İşte ayrıntılar…Merdan Yanardağ’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamaya göre Türkiye’nin yeni bir muhalif haber kanalı TELE 1 kuruldu. Peki TELE 1 uyduya nasıl eklenir? TELE 1 frekansları nedir? Merak edilen tüm ayrıntılar; TELE 1 CANLI YAYINKültür

Yeni haber kanalı TELE 1 yayın hayatına başladı. Tele 1 uyduya nasıl eklenir? Tele 1 frakansları nedir? Hangi platformlarda yayınlanacak? İşte ayrıntılar…Merdan Yanardağ’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamaya göre Türkiye’nin yeni bir muhalif haber kanalı TELE 1 kuruldu. Peki TELE 1 uyduya nasıl eklenir? TELE 1 frekansları nedir? Merak edilen tüm ayrıntılar;

TELE 1 CANLI YAYINKültür Türk adıyla yayın hayatına başlayan kanalın adı yakında TELE 1 olarak değiştirilecek. Kanal ile ilgili bilgileri TELE1’in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ Twitter hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

Kanalla ilgili açıklamalar yapan Yanardağ merak edilen soruların cevabını verdikten sonra kanalın kadrosunu açıkladı.“Türkiye’nin yeni haber kanalı Uydu ve D-Smart üzerinden yayında.. Şimdilik Kültür Türk adıyla yayın yapan televizyonun adı TELE 1 olacağını” duyuran Yanardağ, “Ben de Türkiye’nin yeni haber kanalında ben de olacağım. Genel Yayın Yönetmeni, programcı ve yorumcu olarak görev yapacağım. Yeni ve muhalif haber kanalında merkez medyanın ekran vermediği çok önemli ve sürpriz isimler olacak” dedi.

Peki Tele 1 uyduya nasıl eklenir? Frekans bilgileri nedir?

Yeni kanalda Programcı, Yorumcu ve Genel Yayın Yönetmeni olacağını açıklayan Yanardağ, kanalın frekans bilgilerini de paylaştı. Şimdilik sadece Türksat 4A uydusu, D-Smart ve Digitürk’de yayınlanan kanalın frekans bilgileri şöyle;Yeni haber kanalı Türksat 4-A Uydusu ve D-Smart 273, Digiturk Uydu Paketi 230. sırada.. Uydu Frekansı; 11 824, Sembol Rate; 8000, Vertical. Yakında Digiturk ve kablolu yayında da (Tele-dünya ve Tivibu) olacağız. Türkiye’nin demokratik dengelerini kuracağız. Hayırlı olsun!

Kanalın kadrosu

Yeni muhalif kanalın kadrosunun tamamı profesyonel ve alanında yetkin isimlerden oluştuğunun altını çizen Yanardağ, kanalda yer alacak bazı isimleri paylaştı;Emre Kongar, Defne Sarısoy, Enver Aysever, Ümit Zileli, Haluk Şahin, Musa Özuğurlu, Ataol Behramoğlu, Duygu Özel, Haluk Şahin, Tuncay Mollaveyisoğlu, Sinan Meydan, Ömer Ödemiş, Merdan Yanardağ, Nahit Duru, Yılmaz Polat, Derya İzbul, Mehmet Güç, Necati Yıldırım, Gürsel Doğan, Atakan Sönmez, Çağlar Tekin, Alev Doğan, Tayfun Talipoğlu, Yılmaz Polat, Cüneyt Ayral ve başka sürpriz isimler, yakında..Merkez medyanın sinsi yandaşlığını, korkaklığını, gerici medyanın kuşatmasını kıracağız. Yeni haber kanalını lütfen bütün çevrenize duyurun.” Kanalın YouTube hesabından paylaşılan tanıtım videosu:Yeni muhalif haber kanalı TELE 1 ile ilgili ayrıntılar şimdilik bu kadar.