DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Twitter’ın beklenen o özelliği yayında!

Twitter’ın beklenen o özelliği yayında!

Sosyal medya enlerinden olan Twitter’ın merakla beklenen gece modu özelliği yayına sunuldu. Gece modu özelliği artık tüm Android kullanıcılarına açıldı.\r\n\r\n

Sosyal medya enlerinden olan Twitter’ın merakla beklenen gece modu özelliği yayına sunuldu. Gece modu özelliği artık tüm Android kullanıcılarına açıldı.Çok önceden beri denenen ve ne zaman yayınlanacağı merak edilen gece modu özelliği artık tüm twitter kullanıcılarının yüzünü güldürdü. Uzun süredir betada çalışılan gece modu Twitter’a yeni bir hava katmış gibi gözüküyor.

Gece modu nasıl kullanılır?

twitter-gece-modu-yayindaTwitter’ın bu önemli özelliğini telefonunuzda nasıl açılır? İşte bunun yapmanız gereken tek şey sol üst köşede bulunan profil simgesine tıklayıp menüden “Gece modu” seçeneğini seçmek. Geceleri Twitter’da daha rahat ve göz yormadan dolaşmanızı sağlayacak bu yenilik, ekranı tamamen karartmak yerine koyu griye dönüştürüyor. Yazılar ise gece modunda beyaz, bağlantılar ise mavi renk olarak yer alıyor.Peki tüm bu adımları izleyip hala gece modu ekranına ulaşamadıysanız,  Google Play’i açıp Twitter’ın sonsürümüne güncelleyin.

Twitter paylaşımlarının dörtte biri mutsuzluk içeriyor

Ortalama 13 milyon yurttaşın hesabının olduğu tahmin edilen Twitter’daki paylaşımlarla ilgili yapılan analizlerde ilgin sonuçlara ulaşıldı. Buna göre, atılan tweetlerin yüzde 23’ü mutsuzluk üzerine. Tweetlerin yüzde 13’ü ise gündemle alakalı.Sosyal medya analiz şirketi Somera’nın verilerinden dikkat çekici bölümler şöyle:* Türkiye’de günde yaklaşık 6.7 milyon tweet atılırken, bu tweetler en çok duygu durumlarını paylaşmak için kullanılıyor.* Atılan tweetlerin yüzde 32’si duyguları paylaşmak için yazılıyor. Bu da günde ortalama 2.1 milyon tweet demek.* Tweetlerin büyük çoğunluğu nötr duyguların öne çıktığı paylaşımlardan oluşuyor. Ancak nötr olanlar çıkartıldığında mutsuzluk, mutluluğu açık ara geride bırakıyor. Twit’lerin yüzde 23’ü mutsuz duygular içeriyor.* Twitter’daki paylaşımların sadece yüzde 14’ü mutluluğa işaret ediyor.GÜNDEM TAKİBİ* Duygu durumunun ardından en çok yüzde 14 ile gündeme ilişkin tweetler geliyor. Türkiye’de ortalama her gün 900 binin üzerinde gündemi yorumlayan tweet atılıyor.* Duygu durumu ve gündem paylaşımlarını boykot, özel günler, futbol ve siyasetçilerin tweetleri izliyor. Bu alanda hemen hemen yaklaşık 500’er bin tweet atılıyor.GECE KULLANIMI YAYGIN* Twitter’ın kendi rakamlarına göreyse, Türkiye’de kullanıcılar Twitter’ı gece seviyor. Tweetlerin yüzde 20’si saat 24:00’dan sonra atılıyor. Günde 3 milyona yakın tweet gece 24.00 ile 02.00 arasında yazılıyor.* Twitter’daki iletileri paylaşanların cinsiyet dağılımına bakıldığında, yüzde 58’ini erkeklerin, yüzde 42’sini kadınların oluşturduğu ortaya çıkıyor.