DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
3 Türk sporcu Almanya’yı temsil edecek!

3 Türk sporcu Almanya’yı temsil edecek!

Dünyanın dört bir yanından katılan en iyi sporcuların ter döktüğü 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na 3 Türk sporcu damgasını vurdu. 3 Türk sporcu Almanları temsilen Olimpiyatlarda mücadele edecek.\r\n\r\n

Dünyanın dört bir yanından katılan en iyi sporcuların ter döktüğü 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na 3 Türk sporcu damgasını vurdu. 3 Türk sporcu Almanları temsilen Olimpiyatlarda mücadele edecek.Brezilya’da büyük bir ilgi ile takip edilen 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda, Almanları temsil etmek için 3 Türk sporcu katılıyor. Almanya Tekwando Milli Takımı’nı temsilen katılacak olan bayan sporcu Rabiye Güleç, erkeklerde ise Tahir Güleç ve Levent Tuncat en iyi şekilde müdahale edecek.

TÜRKİYE’NİN GURURU OLDULAR

alman-sporcularRabiye Güleç, Tahir Güleç ve Levent Tuncat Almanya’da dünyaya gelmiş ve küçük yaştan beri tekwando ile uğraşmışlar. Küçük yaştan bu yana katıldıkları tüm müsabakalarda üstün başarı gösterip sayısız madalyalar kazanmışlardır. Almanya Milli takımı adına ter döken başarılı gençler Alman spor tarihine büyük harflerle adlarını yazdırmışlardır. Elde ettikleri üstün başarılar ile Türkiye’nin gururu oldular. Bu 3 önemli sporcu Alman Tekwando milli takımının bel kemiğini oluşturuyor.

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda yarışacak olan Tahir Güleç, 1993 yılında Nürnberg’de dünyaya geldi. Tahir Güleç 23 yaşında ve 80 kilo. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda çok güçlü rakipler ile karşılacak. En güçlü rakibi ise adını Tekwando’nun kıralı olarak duyurmuş 38′ yaşındaki Amerikalı sporcu Steven Lopez olacak. 38′ yaşındaki Amerikalı sporcu Steven Lopez beş dünya ve üç kezde Olimpiyat Şampiyonu olmuştur.