DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Göstericiler rahat durmadı, polise saldırdı!

Göstericiler rahat durmadı, polise saldırdı!

Fransa’daki polisin genç bir vatandaşa copla yaptığı cinsel saldırıyı kınayan göstericiler rahat durmadı. Göstericiler ile polis arasında çatışma çıktı.Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyinde bulunan bir banliyöde, kimlik kontrolünün gerçekleştiği esnada 4 polisin cop ile birlikte bir gence cinsel istismarda bulundu. Yaşanan bu olay ülke genelinde büyük yankı buldu. Genç için yapılan eylemlerin ardı arkası kesilmedi. Fransız

Fransa’daki polisin genç bir vatandaşa copla yaptığı cinsel saldırıyı kınayan göstericiler rahat durmadı. Göstericiler ile polis arasında çatışma çıktı.Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyinde bulunan bir banliyöde, kimlik kontrolünün gerçekleştiği esnada 4 polisin cop ile birlikte bir gence cinsel istismarda bulundu. Yaşanan bu olay ülke genelinde büyük yankı buldu. Genç için yapılan eylemlerin ardı arkası kesilmedi. Fransız basını ise geçtiğimiz günlerde yapılan bir eylemin sabahlara kadar sürdüğü ve sonunda 6 kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

Göstericiler rahat durmadı, polise saldırdı!

Dün akşam ise Paris’in Barbes bölgesinde buluşan bir grup protestocular “Herkes polisten nefret ediyor”, “Tecavüzcü, katil polis”, “Banliyö ile dayanışma, isyan ile dayanışma” ve “Adalet yok, barış yok” sloganları ile sokakları inletti. Polis ise kalabalığı göz yaşartıcı ile dağıtmak isteyince ortalık savaş alanına döndü. Göstericiler, polislere taş ve sopalarla karşılık verdi. Polis ve protestocular arasındaki çatışma tam 2 saat sürdü. Sonunda ise göstericiler polis zoru ile ara sokaklara dağıtıldı.Barbes düzenlenen protesto nedeni ile bölgedeki metro istasyonu polis tarafından korunurken, orada bulunan iş yerleri de kapatıldı.