DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Hafta sonu sıcaklıklar artacak

Hafta sonu sıcaklıklar artacak

Meteoroloji’nin 5 günlük raporuna göre Çarşamba gününden sonra sıcaklıkların artış göstereceği bildirildi. İstanbullular hafta sonu rekor sıcaklıkla karşı karşıya kalacak.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahminlerine göre, yurt genelinde sıcaklıklar lodos rüzgarıyla birlikte çarşamba gününden itibaren hızla artmaya başlıyor. Bununla birlikte yine de yağışlar yer yer devam edecek.  Marmara bölgesinin  Trakya kesiminde yağış kendini göstermeye başladı. Aralıklı yağışlar bölgede gün boyu etkisini göstermeye devam ederken, puslu hava  Marmara genelinde etsini gösterecek.

YAĞIŞLAR YARINDAN İTİBAREN KUVVETLENECEK ANCAK, ANİ SICAKLIK ARTIŞLARI GÖRÜLECEK

İç Anadolu’da da yağışların etkisini artırması bekleniyor. Lodosla birlikte kıyı  Egeve  Trakya’da yarından itibaren yağışlar kuvvetlenecek. Ancak ani sıcaklık artışları görülecek. Özellikle  Marmara bölgesinde perşembe, cuma ve cumartesi günleri sıcaklıklar hızlı bir şekilde artacak.

REKOR KIRILABİLİR

Batı kesimlerde sıcaklıklar son yıllarda görülen en yüksek değerlere ulaşacak.  İstanbul’da sıcaklıklar cumartesi günü 27-28 dereceye kadar yükselecek.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre ise en yüksek sıcaklık değeri 27 derece olacak.Bugün bazı illerde beklenen hava durumuyla, günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 20İstanbul: Parçalı bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu 20İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, gece saatlerinde yer yer çok bulutlu 27Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu 28Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 25Konya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 24Artvin: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18Samsun: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 18Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27