DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Canice öldürülen Irmak Kupal’ın cesedi bulundu

Canice öldürülen Irmak Kupal’ın cesedi bulundu

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde evlerinin önünden esrarengiz şekilde kaybolan Irmak Kupal’ı komşusu Himmet Aktürk’ün öldürdüğü ortaya çıktı. Hemen ardından başlatılan arama çalışmaları 2 gün sonra sonuç verdi.\r\n\r\n

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde evlerinin önünden esrarengiz şekilde kaybolan Irmak Kupal’ı komşusu Himmet Aktürk’ün öldürdüğü ortaya çıktı. Hemen ardından başlatılan arama çalışmaları 2 gün sonra sonuç verdi.Manisa’nın Alaşehir ilçesinde yaşayan Kupal ailesinin en küçük kızları oynamak için çıktığı evlerinin önünden esrarengiz şekilde kayboldu. Acılı aile kızlarının bulunması için ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile tatlı sert programına katıldı. Şüpheli olarak gördükleri komşuları Himmet Aktürk’te programa davet edildi. Günler süren arama çalışmaları esnasında Himmet Aktürk, küçük kızı kendisinin öldürmediğini iddia ediyordu. Sonunda yakalanacağını anlayan katil Himmet Aktürk, canlı yayın arasında korkunç cinayeti itiraf etti. İtirafın hemen ardından zanlının tarif ettiği yerde küçük kızın cesedine ulaşmak için arama başlatıldı.

IRMAK KUPAL’IN CESEDİ BULUNDU

irmak-kupal-in-cesedi-bulunduManisa’daki korkunç cinayetin itirafının ardından başlatılan arama çalışmaları bugün sonuç verdi. 3,5 yaşındaki Irmak Kupal’ın cesedine ulaşan güvenlik güçleri bölgeyi kontrol altına alıp, arama çalışmaları başlattı.O bölgede bulunan bir çocuğun Himmet Aktürk’ün Irmak’ı gömerken kullandığı çapayı buldu. Olay yerine gelen acılı baba çapayı teşhis etti. Ve çok geçmeden 3,5 yaşındaki Irmak Kupal’ın cansız bedenine ulaşıldı. Son giydiği kıyafetlerle gömülen Irmak’ın ailesi gözyaşlarına boğuldu. Savcılar ilk incelemenin ardından küçük kızın cansız bedenini otopsiye gönderecek.

2 KERE GÖMMÜŞ

irmak-kupal-in-cesedi-bulundu-1Bu sabah yapılan arama çalışmalarında bulunan ayakkabının nedeni sorulan Himmet Aktürk, çocuğu ilk önce ayakkabının bulunduğu yere koyduğu fakat toprağın kabarık durmasından rahatsız olduğunu açıkladı. Gömdüğü yerden çıkarıp başka bir yere gömdüğünü ve ayakkabının da o esnada düşmüş olabildiğini ifade etti. Korkunç cinayetin katil zanlısı Himmet Aktürk’ün, küçük Irmak’ı gömdüğü yere arkadaşları ile içki içmeye gittiği öğrenildi. Acı haberi alan baba Bilal Kupal ise basın mensuplarının sorduğu soruları yanıtsız bıraktı.

O Ülkede Çocuk İstismarcıları ‘Hadım’ Edilecek

Endonezya’da çocukların cinsel istismarı suçunu işleyenlere verilen cezalar Devlet Başkanı Joko Widodo’nun imzaladığı kararnameyle ciddi ölçüde sertleştirildi.Üst sınır ölüm cezasıDaha önceki düzenlemeye göre kurban çocuk yaşta dahi olsa fail en fazla 14 yıl hapis cezası alıyordu. Yürürlüğe giren yeni yasada üst sınır ölüm cezası olarak belirlendi. Ayrıca tecavüzcüler kimyasal yoldan hadım edilebilecek. Kimyasal kastrasyon olarak da bilinen yöntem vücuda kimyasal madde enjekte edilerek, kişinin kendi başına cinsel ilişki başlatma imkânının ortadan kaldırılmasını öngörüyor.Sumatra’daki tecavüz vakası tartışma başlattıEndonezya’nın Sumatra adasında 14 yaşında bir kız öğrenci 7 alkollü gencin saldırısına uğramış, kız grubun tecavüzüne uğradıktan sonra öldürülmüştü. Sanıklar yakalanıp cezaevine konmuş ancak nisan ayında meydana gelen olay ülkede tartışmaya yol açmıştı.Kamuoyunun da baskısıyla yasaları sertleştiren kanun hükmünde kararnameyi imzalayan Devlet Başkanı Joko Widodo, “Çocukların hayatını tehdit eden cinsel suçlara olağanüstü suçlar muamelesi yapılacak” dedi.