DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
İstanbul yolcuları bu habere dikkat!

İstanbul yolcuları bu habere dikkat!

Atatürk Havalimanı’nda alınan yoğun güvenlik önlemleri nedeni ile İstanbul yolcuların uçuş saatinden 2 – 3 saat önce havalimanında olması gerekiyor.Son günlerde yaşanan büyük sıkıntılardan dolayı Atatürk Havalimanı’ndaki güvenlik daha da arttırıldı. Yolcuların araçları ile Atatürk Havalimanı’na gelmemeleri için uyardı. Gelişlerini  toplu taşıma araçlarını kullanmalarını önerdi. İnternet sitelerinde yer alan açıklamada yolcuların uçuştan en az 3 saat önce havalimanında

Atatürk Havalimanı’nda alınan yoğun güvenlik önlemleri nedeni ile İstanbul yolcuların uçuş saatinden 2 – 3 saat önce havalimanında olması gerekiyor.Son günlerde yaşanan büyük sıkıntılardan dolayı Atatürk Havalimanı’ndaki güvenlik daha da arttırıldı. Yolcuların araçları ile Atatürk Havalimanı’na gelmemeleri için uyardı. Gelişlerini  toplu taşıma araçlarını kullanmalarını önerdi. İnternet sitelerinde yer alan açıklamada yolcuların uçuştan en az 3 saat önce havalimanında olmalarını istedi.

E-5 ve TEM’de trafik çilesi

Atatürk Havalimanı’na geliş için kullanılan E-5 ve TEM bağlantı yollarında yaşanan trafik çilesi vatandaşları kötü yönde etkiledi. Uzayan trafiği açılmasını bekleyemeyen bir sürü yolcu ve çalışan araçlarından inip yürümek zorunda kaldı.15 Temmuz gecesi bir grup askerin ayaklanıp köprü girişlerini kapatmasıyla başlayan darbe girişiminin ardından güvenlik üst düzeye çıkarıldı. Bu nedenle Atatürk Havalimanı’nda son derece önemli tedbirler alındı. Yetkililer bu konuda vatandaşları uyardı. Yetkililerin uyarısında ise yolcuların toplu ulaşım araçlarını tercih etmeleri yer alıyor. Atatürk Havalimanı’nın araç girişinde polisler bulunuyor. Araçlar polis kontrolünden geçiyor ve şüpheli araçlar durduruluyor. Bu yapılan önlemler de trafiği durma noktasına getiriyor. Bu durum farkında olan yetkililer, yolcuların uçaklarını kaçırmamaları için Havalimanı’na gelirken toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye etti.

Darbe sonrası turizmde yeniden hareketlilik başladı

turizm15 Temmuz’da FETÖ’nün darbe girişimi sonrası turizmde yaşanan dağılan olumsuz etki yavaş yavaş hafiflemeye başladı.Yaşanan olumsuz etkinin dağılmasıyla hareketliliğin yeniden başladığı görülüyor. Kuşadası ve Didim ilçerinde turizmciler, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında bir kaç gün boyunca turizmin olumsuz yönde etkilendiğini fakat daha sonra hareketliliğin tekrardan devam etmeye başladığını belirttiler.Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, yaptığı açıklama sırasında Didim’de bulunan otellerde iptallerin meydana gelmediğini iddia etti.Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında oteldeki personellerin her zamankinden daha titİz davrandığını müşterilerin bu olaydan olumsuz etkilenmemesi için ellerinden geleni yaptıklarını açıkladı.Alkaner yaptığı açıklamada şunlara da yer verdi:“Özellikle iç pazar hareketli, yerli misafir sayısı yoğun. Yabancı misafir sayısı daha az. Var olan yabancı müşterilerimiz şuanda beklemedeler. Biz onların tur operatörleri ve acenteleri ile de görüştük. Uçak seferleri de planlandığı gibi devam edecek. Herhangi bir iptal yok. Yakın bölgeden gelecek misafirlerin girişleri yapılıyor. Darbe girişiminin Türkiye’deki turizmi sıfıra çekebilme riski çok fazlaydı ama bu girişim bir anda önlendi ve turizmciler yavaş yavaş da olsa yeniden işlerini toparlamaya başladı.”İlçede bulunan önemli sahillerden olan Altınkum’da da yoğunluğun aynı seyirde devam ettiği görüldü.Çiçek, “Yöneticilerden, yurt dışındaki kamuoyunu rahatlatacak, Türkiye’nin bundan sonraki yönüyle ilgili açıklama yapması lazım. Devletimizin bir an önce Türkiye’nin yurt içinde ve dışarıdaki imajını düzeltmesi çok büyük önem taşımaktadır.” dedi.Darbe girişiminin özelikle ilk günlerinde “uçuşlarda” önemli derecede iptallerin olduğuna işaret eden Çiçek, açıklamasına şöyle devam etti:“Kuşadası Limanına bugün yanaşan gemiler yüreklerimize su serpti en azından kruvaziyer gemileri sadece birkaç seferlerini iptal etti. Onlar da tamamen Türkiye’yi rotalarından çıkartsalardı geçimini sadece turizmden sağlayan binlerce esnaf yok olmanın eşiğine gelebilirdi.”