DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Jean Claude Junker’den Erdoğan’a güven sözü

Jean Claude Junker’den Erdoğan’a güven sözü

AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Junker, Madrid’de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için önemli bir açıklama yaptı.\r\n\r\n

AB Komisyonu Başkanı Jean Claude Junker, Madrid’de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için önemli bir açıklama yaptı.Jean Cladue Junker, dün İspanya’nın başkenti Madrid’de bir resmi ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret esnasında özel olarak kabul ettiği İspanyol gazetecinin yönelttiği soruları cevaplandırdı. İspanyol gazetecinin yönelttiği soru Avrupa’daki sığınmacı krizi ile ilgili oldu. AB Komisyon Başkanı Junker bu soruya ise, “Türkiye, geri kabul anlaşmasını iptal etmeyecek. Erdoğan, Türk vatandaşlarının vizesiz Avrupa’ya seyahat edememelerinden dolayı bizi suçlamayı bırakmalı. Türkiye, geri kabul anlaşmasında Brüksel’in talep ettiği 72 kriteri yerine getirmezse bunun sorumluluğu bizim değildir. ” şeklinde cevap verdi.

Jean Claude Junker : ‘Erdoğan’a güvenim tam!’

jean-claude-junkerAB Komisyonu Başkanı Junker, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güveninin tam olduğunu ifade etti. Ve “Erdoğan, ülkesinin kıyılarını suç örgütlerinin ve insan tacirlerinin ellerine bırakmayacaktır.” dedi. Bunun yanı sıra AB’nin Rusya’ya karşı uyguladığı ekonomik yaptırımlar konusunda kararlı olduğunun altını çizdi. “Yaptırımların ne zaman son bulacağına Rusya’nın atacağı adımlar karar verecek.” dedi.