DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Kanada’daki saldırıda hayatını kaybedenler gözyaşlarıyla uğurlandı

Kanada’daki saldırıda hayatını kaybedenler gözyaşlarıyla uğurlandı

Geçtiğimiz Pazar günü yaşanan hain terör saldırısında hayatını kaybedenler gözyaşlarıyla uğurlandı. 6 kişiden 3’ünün toprağa verildiği törene Justin Trudeau da katıldı.Kanada’nın Quebec City kentinde yaşanan saldırı tüm dünya basınında büyük yer kapladı. Bugün ise saldırıda hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi. Törene Kanada Başbakanı Justin Trudeau da katıl. Başbakan Justin Trudeau tören sırasında gözyaşlarını tutamadı. Hayatını kaybeden 6

Geçtiğimiz Pazar günü yaşanan hain terör saldırısında hayatını kaybedenler gözyaşlarıyla uğurlandı. 6 kişiden 3’ünün toprağa verildiği törene Justin Trudeau da katıldı.Kanada’nın Quebec City kentinde yaşanan saldırı tüm dünya basınında büyük yer kapladı. Bugün ise saldırıda hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi. Törene Kanada Başbakanı Justin Trudeau da katıl. Başbakan Justin Trudeau tören sırasında gözyaşlarını tutamadı. Hayatını kaybeden 6 kişiden 3’ü toprağa verildi. Başbakanın yanı sıra Quebec Eyalet Başbakanı Philippe Couillard, Montreal Belediye Başkanı Denis Coderre, Quebec City Belediye Başkanı Régis Labeaume, Yeni Demokrat Parti Lideri Thomas Mulcair, milletvekilleri, Hıristiyan ve Yahudi cemaatine mensup din adamları da katıldı.

Kanada’daki saldırıda hayatını kaybedenler gözyaşlarıyla uğurlandı

Törene katılan Başbakan Justin Trudeau konuşma yaptı. Konuşmasına “Selamün aleyküm” diyerek başlayıp, “Bu masum hayatların kaybolmasını anmak için bir araya gelmek yüreklerimiz için ağır bir yüktür. Fakat bir toplum ve ülke olarak, bu karanlıktan daha güçlü ve daha birleşmiş halde çıkacağız” diye devam etti.

İşte o saldırı haberi..

Kanada’da cami saldırısı: Ölü ve yaralılar var

Kanada’nın Quebec City kentindeki bir camiye düzenlenen silahlı saldırısı ilk alınan bilgilere göre 6 kişi hayatını kaybetti.

Ölü ve yaralılar var

Cami olarakta kullanılan Quebec City İslam Kültür Merkezi’nde yatsı namazı esnasında silahlı saldırıya uğradı. İl alınan bilgilere göre gerçekleşen saldırıda 6 kişi hayatını kaybederken  kişide yaralandı.Henüz kimliği belirlenemeyen kişilerce saldırıya uğrayan Quebec eyaletinin başkenti olan Quebec City’de aynı zamanda cami olarak kullanılan Quebec City İslam Kültür Merkezi 3 kişi tarafından saldırıya uğradığı alınan bilgiler arasında.Görgü tanıklarının verdiği ifadeye göre saldırı sırasında 40’a yakın kişinin yatsı namazını kıldığı öğrenildi.Saldırı sonrasında olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekipleri gönderildi. Yaralıların Quebec City kentindeki en yakın hastanelere taşındı.Saldırıyı gerçekleştiren 3 kişiden 2’si yakalanarak tutuklandı.Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Ahmed Hussen, “Quebec City’den rahatsız edici bir haber. Düşüncelerimiz ve dualarımız Sainte-Foy’daki aileleri ile” ifadesine yer verdi.