DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Kayseri’de şehit düşen askerin anne özlemi yürekleri dağladı

Kayseri’de şehit düşen askerin anne özlemi yürekleri dağladı

Kocaeli’den Kayseri’ye vatani görevini yapmak için giden ve dün meydana gelen hain terör saldırısında hayatını kaybeden şehidin o paylaşımı yürekleri dağladı.\r\n\r\n

Kocaeli’den Kayseri’ye vatani görevini yapmak için giden ve dün meydana gelen hain terör saldırısında hayatını kaybeden şehidin o paylaşımı yürekleri dağladı.Cumartesi günü sabah saatlerinde çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan otobüse hain bir saldırı düzenlendi. Otobüste çarşı iznine çıkan çok sayıda asker bulunuyordu. Ve bu acı olayın sonucunda tam 14 vatan evladı şehit düştü. Şehitlik mertebesine ulaşan askerlerimizden biri olan Kamil Tunç’un sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’ta yayınladığı mesaj tüyleri diken diken etti. Şehit asker Kamil Tunç’un annesi Hamiyet Tunç için yazdıkları yürekleri dağladı.

Kayseri şehidinin o paylaşımı

Şehit asker Kamil Tunç acemi birliğini Samsun’da yapmıştı. Ve daha acemi birliğindeyken annesine duyduğu özlemi dile getirdiği o paylaşım çok kısa süre içerisinde sosyal medya da yayıldı. İşte şehit Kamil Tunç’un Samsun’dayken 28 Ağustos tarihinde yazdığı o yazı..

“Ben asker oldum annem, hani akşam yemeğini beğenmeyen oğlun, bugün ne bulursa yer oldu. Sabah yatağından olduğu gibi çıkan oğlun bugün yatağını 5 dakikada jilet gibi yapar oldu. Gömleğinin üstündeki en ufak çizgiye bile kızan oğlun, bugün ter kokan kamuflajı 3 dakikada giyer oldu. Hani o ayakkabı aldığında mırın kırın eden oğlun, bugün 5 kilo botun içinde ayakları şişer oldu. Evden çıkıp giderken ’gitme’ dediğin oğlun, bugün evde 1 dakika olabilmek için neler vermez oldu. Hani bir şey yap deyince ‘of anne’ diye cevap veren oğlun sesinin bir damlasına içten içe susar oldu. Hani hasta olduğunda basında sabahladığın oğlun sabah yatağında ’hadi oğlum kalk öğlen oldu’ dediğin oğlun, bugün güneş daha doğmadan şafak sökmeden kalkar oldu. Dedim ya ‘ANNEM!’ Bak oğlun asker oldu.”

Anne ve babası acı habere dayanamadı

Kayseri’deki hain terör saldırısında hayatını kaybeden Er Kamil Tunç’un acı haberini alan anne ve babası dayanamadı. Şehidin babası İsmail Tunç ve annesi Hamiyet tunç sinir krizi geçirdi. Acı haberinin ulaşmasının ardından fenalaşan anne ve baba hemen hastaneye kaldırıldı.  Şehit Er Kamil Tunç’un 5 aylık asker olduğu açıklandı. Ve acemi birliğini Samsun’da yaptıktan sonra usta birliği için Kayseri’ye gittiği belirtildi.