DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Küba’da 9 günlük yas ilan edildi

Küba’da 9 günlük yas ilan edildi

Küba’da eski devlet başkanı Fidel Castro’nun ölümünün ardından 9 günlük yas ilan edildi. Yas kararı yetkililer tarafından resmileştirildi.\r\n\r\n

Küba’da eski devlet başkanı Fidel Castro’nun ölümünün ardından 9 günlük yas ilan edildi. Yas kararı yetkililer tarafından resmileştirildi.

Küba’da 9 günlük yas

Akşam saatlerinde hayatını kaybeden Küba devriminin lideri Fidel Castro’nun ölümü tüm dünya basınında büyük yer kapladı. Ölüm haberinin hemen ardından ülkede 9 günlük ulusal yas ilan edildi. 9 günlük yas kararı Kübalı yetkililerce resmileştirildi. Yas 26 kasım 2016 saat 06.00’da başlayıp, 4 aralık 00.00’da son bulacak. Yas kapsamında  tüm kamu ve askeri binalarda bayraklar yarıya indirilecek. Radyo ve televizyonlar bilgilendirme içerikli yayınlar yapacak.

Eski Devlet Başkanı Hayatını Kaybetti

Eski Devlet Başkanının ölüm haberi gündeme bomba gibi düştü. Başkanın 90 yaşında hayata gözlerini yumduğu açıklandı.

ESKİ DEVLET BAŞKANI FİDEL CASTRO YAŞAMINI YİTİRDİ

fidel castro için 9 günlük yas ilan edildiKüba devriminin lideri Eski Devlet Başkanı Fidel Castro, dün gece hayata veda etti. Fidel Castro’nun ölümü ile ilgili devlet televizyonundan açıklama yapıldı. Devlet televizyonuna konuşan Fidel Castro’nun abisi Raul Castro acı haberi duyurdu.Eski Devlet Başkanı Fidel Castro, 1953’te  Küba’da iktidarda bulunan diktatör Fulgencio Batista’ya karşı gerilla mücadelesini başlatmıştı. Fidel Castro 1959’da da başbakan olmuştu. Küba’yı halkına veren bir lider olarak tanınıyor. 1976 ve 2008 yıllarında da Küba’yı yöneten develet başkanı olarak görev almıştı. 2008 yılından sonra ise devlet başkanlığı görevini kardeşi Raul Castro’ya devretti.