DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Metin Feyzioglu ABD’li büyükelçi ile 3.5 saat görüstü

Metin Feyzioglu ABD’li büyükelçi ile 3.5 saat görüstü

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun son bir ay içinde Amerikan Büyükelçisi Ricciardone’yle defalarca görüştüğü ortaya çıktı. ABD TEMASLARI SİTEYE KONULMADI Feyzioğlu’nun tüm görüşmelerinin fotoğrafları Baro’nun internet sitesinden yayınlanırken ABD temasları sitede yer bulmadı. Ancak Ankara Barosu Avukatlarından Sinan Kocaoğlu bu görüşmelerden birinin fotoğrafını bularak yayınladı. “PERDE ARKASINDAKİ AMERİKANCI” Feyzioğlu’nun Francis J. Ricciardone ile temaslarını gündeme taşıyan Kocaoğlu, Metin

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun son bir ay içinde Amerikan Büyükelçisi Ricciardone’yle defalarca görüştüğü ortaya çıktı.

ABD TEMASLARI SİTEYE KONULMADI

Feyzioğlu’nun tüm görüşmelerinin fotoğrafları Baro’nun internet sitesinden yayınlanırken ABD temasları sitede yer bulmadı. Ancak Ankara Barosu Avukatlarından Sinan Kocaoğlu bu görüşmelerden birinin fotoğrafını bularak yayınladı.

“PERDE ARKASINDAKİ AMERİKANCI”

Feyzioğlu’nun Francis J. Ricciardone ile temaslarını gündeme taşıyan Kocaoğlu, Metin Feyzioğlu’nun yaptığı tüm ziyaretleri resmi internet sitesinde yayınladığını ancak bu görüşmelere yer vermediğini savundu.  Konuyu önceki gün internet ortamında paylaştıktan sonra dün görüşmeye ilişkin görüntülerin siteye konulduğunu iddia eden Kocaoğlu, facebook hesabında, “Dışarıdan ulusalcı gözüküp, perde arkasından Amerikancılık yapanlara karşıyız” dedi ve şu soruları sordu: “Feyzioğlu, ABD Büyükelçisi ile Büyükelçilik Rezidansında son bir ay içinde kaç kez görüştü? İade-i ziyarete gelen Büyükelçi ile üç buçuk saat boyunca TBB’deki makamında ne konuştu? Görüşme neden sitede yayınlanmadı, neden sır gibi saklanıyor?”

ESRARENGİZ BİR ŞEY YOK

Öte yandan Metin Feyzioğlu’nun eşi Birgül Feyzioğlu’nun ABD Büyükelçiliği’nin avukatı olduğu da belirtildi. TBB ise ikilinin akşam yemeği yediklerini ve gündeme ilişkin görüş alışverişinde bulunduklarını duyurdu. Metin Feyzioğlu da, Star’ın sorusunu “Beni Büyükelçiler ziyaret ederler, gizli bir ziyaret değil. Esrarengiz bir şey yok” demekle yetindi.

ABD KARŞITI AÇIKLAMALARIYLA TANINIYOR

Feyzioğlu, Sözcü Gazetesi’ne verdiği demeçte Türkiye’yi Amerika’nın yörüngesinde hareket etmekle eleştirerek, “ABD’nin ‘vur’ dediğini vurur, ‘görme’ dediğini görmez hale getirildik” demişti.