DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Peçe ve burka tamamen yasaklandı

Peçe ve burka tamamen yasaklandı

İsviçre bugün büyük bir karar aldı. İsviçre Ulusal Meclis’inde yapılan oylama sonucunda ülke genelinde peçe ve burka tamamen yasaklandı.\r\n\r\n

İsviçre bugün büyük bir karar aldı. İsviçre Ulusal Meclis’inde yapılan oylama sonucunda ülke genelinde peçe ve burka tamamen yasaklandı.

İsviçre’de peçe ve burka tamamen yasaklandı

İsviçre’nin bazı kesimlerinde giyilmesi yasak olan burka ve peçe ile ilgili net bir karar alındı. Geçtiğimiz aylarda alınan kararlar sonucunda ülkenin bazı kesimlerinde yasaktı. Dün akşam İsviçre Ulusal Meclisi’nde yapılan oylama sonucunda ise artık ülke genelinde peçe ve burka giymek tamamen yasakladı. Meclise sunulan oylama evet yönündeki 87 oy ile kabul edildi. Varılan sonuç kapsamında İsviçre’nin heryerinde burka giymek ve peçe takmak yasaklandı.isvicre-pece-ve-burkaAlınan bu karar ardından ilk konuşmayı yapan ırkçı parti halk partisi (SVP) Milletvekili Walter Wobmann, “uzun zamandır ülke bu konu ile meşguldü nihayet bu soru kökünden çözülmüş oldu” şeklinde açıklama yaptı.

Burka yasağı ile ilgili diğer haberimiz..

İsviçrelilerde ‘burka’ya karşı çıktı

Almanya gündeminde büyük yer tutan burka yasağına İsviçre’de karşı olduğunu belirtti. Yapılan ankete katılan vatandaşların yüzde 71’i burkaya karşı çıktı.Burka yasağına karşı  İsviçre’de tanınan  Le Matin gazetesi anket yaptı. Yapılan anketin sonucunda katılımcıların yüzde 71’inin burkaya karşı olduğunu açıkladı. İsviçre’de yapılan genel ankette yüzde 71’inin burkaya karşı çıktığının yanı sıra yüzde 16’sı burkaya karşı olmadığının vurgusu yapıldı. Geriye kalan katılımcılar ise burka konusunda hiçbir fikrinin olmadığını vurguladı.

Burkaya karşı olanların çoğu erkek!

burka

Burkaya karşı olanların çoğunun erkek oldukları ve kadınların büyük kısmının ise bu yasağa karşı oldukları belirlendi. Burka şuanda İsviçre’de yasak durumda.