DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Sığınmacıların cesetleri bakın nerede bulundu?

Sığınmacıların cesetleri bakın nerede bulundu?

Duyanları bu kadar da olmaz dediği o olay Danimarka’da yaşandı. 1 kadın, 2 çocuk olmak üzere 3 ceset bakın nerede ne halde bulundu.\r\n\r\n

Duyanları bu kadar da olmaz dediği o olay Danimarka’da yaşandı. 1 kadın, 2 çocuk olmak üzere 3 ceset bakın nerede ne halde bulundu.Danimarka’nın Abenra kentinde yaşanan olay akıllara durgunluk getirdi. Abenra kentinde yaşamlarını sürdüren 3 sığınmacının cansız bedenleri derin dondurucuda bulundu. Derin dondurucuda cesetleri bulunan kişiler ise, Suriyeli bir kadın ve 2 çocuğuydu. Olayın hemen ardından Kopenhag Emniyet Müdürlüğünden açıklama geldi. Kopenhag Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada geçtiğimiz yıl Suriye’yeden Danimarka’ya sığınan ailenin derin dondurucusunda, anne ve kızlarının cesedi bulundu. Suriyeli anne 27, kızları ise 7 ve 9 yaşlarındaydı.

Sığınmacıların cesetleri derin dondurucuda bulundu

siginmacilarin-cesetleriDerin dondurucuda bulunan cesetlerin polis ekiplerine bildirilmesinin hemen ardından ekipler olay yerine geldi. Polis ekipleri hemen olay ile ilgili geniş çaplı operasyon başlattı. Derin dondurucuda bulunan kadının eşi ise şüpheli olarak aranmaya başlandı.  Danimarka basınında ise bu haber, ailenin kayıp olmasına ilişkin bir yakının polise kayıp ihbarı vermesi ile ortaya çıktı. Yapılan aramalar sonucunda da kayıpların cesetlerine ulaşıldı.

Göçmen botunda 25 ceset bulundu!

 Akdeniz’e geçmek isteyen bir grubun bulunduğu bottan 25 kişinin cesedi bulundu. 25 kişinin cesedine ulaşılırken 246 kişi de kurtarıldı.Akdeniz’e kaçak yollardan geçmek isteyen bir grubun bulunduğu bottan tam 25 göçmenin cesedi bulundu. Akdeniz’e kaçmak için kullanılan 2 bottan 246 kişi kurtarıldı. Yaşanan bu üzücü olay ile ilgili İtalyan Rainews kanalında yer alan haberde, ‘Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütüne (MSF) ait Bourbon Argos gemisiyle gerçekleştirilen operasyonda, Libya’nın 26 mil açığında göçmenlerin bulunduğu iki bottaki 246 kişi kurtarıldı.’ şeklinde ifadeler kullanıldı.

25 göçmen hayatını kaybetti

25-gocmen-olduYapılan operasyon sırasında bir bottan 107 göçmen kurtarılırken, 25 göçmeninde cesedine rastlandı. Botta bulunan cesetler, benzin ve su atığıyla dolu olan alt kısımdan çıktı. Ölüm nedenlerinin ise boğulmak olduğu ortaya çıktı.BMMYK (Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği)’nin açıkladığı son verilerde yılbaşından bu zamana kadar deniz üzerinden Avrupa’ya ulaşanların sayısının 327 bin 800 olduğunu açıkladı. 327 bin 800 kişi Avrupa’ya ulaşırken 3 bin 740 kişi de yolculuk sırasında hayatını kaybettiği belirtildi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği yetkilileri, 2016 yılının Akdeniz’e kaçan kişilerden en çok ölünün olduğu yıl olduğu açıklandı.

Göçmen kampında korku dolu anlar

Yunanistan‘da bulunan göçmen kampında dün akşama doğru korku dolu anlar yaşandı. 4 bin göçmen son anda kurtuldular.Midilli Adası’nda göçmenlerin kaldığı kamp alanında büyük bir yangın çıktı. Yangın çıkması ile telaşa kapılan göçmenler arasında olaylar çıktı. 4 bin göçmeni olumsuz etkileyen yangın kısa sürede kontrol altına alındı.