DOLAR 27.3861 0.00%
EURO 29.0664 0.00%
ALTIN 1627.6470 0.00%
BIST 100 8334.94 0.00%
BITCOIN 26939.7645 0.14%
Türkiye’den İtalya’ya mutlu haber

Türkiye’den İtalya’ya mutlu haber

İtalya’da yaşayan Alice Rossini’nin boşandığı eşi ondan intikam almak için küçük kızını kaçırdı. Ve o adamın Türkiye’de tutuklandığı ortaya çıktı.\r\n\r\n

İtalya’da yaşayan Alice Rossini’nin boşandığı eşi ondan intikam almak için küçük kızını kaçırdı. Ve o adamın Türkiye’de tutuklandığı ortaya çıktı.Tam 5 yıl önce intikam amacı ile küçük kızını kaçıran Suriyeli Mohamed Kharat isimli baba Suriye’ye gitti. Sonrasında ise İtalya’da yapılan yargılama sonucunda tam 10 yıl hapse mahkum edildi. Kız kaçıran adamın Türkiye’de tutuklandığı ortaya çıktı. Bu haberin ardından Anne Alice Rossini Türk ve İtalyan hükümetine seslendi. Anne Alice Rossini küçük kızının bir an önce bulunmasını istedi.

Kızını Suriye’ye kaçırdı

italya-turkiyeKüçük kızın kaçırılması ile ilgili İtalyan basınını yansıyan haberde, İtalya’nın Monza kentinde yaşamını sürdüren Alice Rossini isimli bayanın Mohammed Kharat ile evliliklerini sonlandırdı. 2011 yılında evliliği son bulan Mohammed Kharat bunu kabullenemedi. Ve daha 2 yaşını doldurmamış küçük kızı Emma’yı alarak Suriye’ye kaçtı. Sonrasında ise baba ile kızın izi kayboldu. Bu süre zarfında sadece 2 kez anne Alice Rossini aradı ve intikam almak için kızı kaçırdığını belirtti.

Baba Türkiye’de tutuklandı!

Bu mart ayında 6 yaşına girecek olan Emma’yı aramak için seferber olan anne 2014 yılında Türkiye-Suriye sınırına kadar gitti. En sonunda telefon ile ulaştığı eski eşi ona “Kızını istiyorsan bana 300 bin euro vermen gerek.” şeklinde bir teklifte bulundu. Ve sonra hiç haber alamadı. Anne Alice Rossini’nin açtığı dava sonucu baba Mohammed Kharat 10 yıl hapse mahkum edildi.  Interpol tarafından uluslararası arama kararı çıkarıldı. Anne Alice Rossini avukatı Luca Zita ile birlikte basın açıklamasında 30 yaşlarındaki baba Mohammed Kharat’ın Türkiye’de tutuklandığını duyurdu. Alice Rossini, “Kızımı geri istiyorum. Kızımı geri getiremezse ülkemin benim için bir değeri kalmaz.” dedi.Avukat Luca Zita, “İtalya’nın Ankara Büyükelçisi ve İtalya Dışişleri Bakanlığı ile görüştüm. Kharat şu an Türkiye’de yabancıların tutulduğu bir merkezdeymiş. Bana Türkiye’nin, Kharat’ı İtalya’ya iade etmeyebileceğini, Suriye’ye geri gönderebileceklerini söylediler. O Suriye’ye gönderilirse, orada izini bir daha bulamayız. Bu, Emma’yı evine geri getirebilmek için tek şansımız, aksi halde onun nerede olduğunu ve kimin yanına bırakıldığını asla bilemeyeceğiz.” dedi. Ve  “İtalyan hükümeti, Türk hükümetiyle bu konuda diyalog kurmalı.” dedi.