DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Alman basını bugün ne yazdı? (03 kasım 2016)

Alman basını bugün ne yazdı? (03 kasım 2016)

Alman basını 03 Kasım 2016 tarihinde hangi haberlerle öne çıktı? Alman basını bugün hangi konuları ele aldı? Alman basını bugün ne yazdı? İşte o haberler..\r\n\r\n
Alman basını 03 Kasım 2016 tarihinde hangi haberlerle öne çıktı? Alman basını bugün hangi konuları ele aldı? Alman basını bugün ne yazdı? İşte o haberler..Alman basını bugün Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyon ve Alman hükümetinin buna verdiği tepkili açıklaması yer alıyor. İşte Alman basınında yer alan haberler…

ALMAN BASINI

alman-basini-antalya-patlama

Die Zeit gazetesi

“Şimdi Erdoğan, başkanlık sistemi için bahar aylarında yapmayı planladığı referanduma hiçbir eleştirel ses olmadan gidebilmek için ülkedeki medya kurumları içinde direnç gösteren tek kale kalan Cumhuriyet’in de sesini kesmek istedi. Ancak bu kez hedefi tutturamadı. Tüm partilerden milletvekilleri, solcular, laikler, Kürtler, sendikalar ve işlerinden edilen gazeteciler, meslektaşlarının arkasında durdu, gazete binasının önüne akın ederek bir “Cumhuriyet nöbeti” başlattı. Sabah kapımızı çalanın sütçü olduğundan emin olacağımız gün gelene kadar artık bize uyku yok.”

Frankfurter Allgemeine Zeitung

“Federal hükümetin, Cumhuriyet Gazetesi’ndeki gözaltı dalgasına yönelik tepkisinin gecikmesi, Erdoğan otokrasisine mülteci krizi yüzünden itibar edilmek zorunda kalındığı için, Türkiye’ye yönelik hafif önlemlerin devreye sokulacağı şüphesini doğuruyor. Bu, etrafımızda Rusya’nın ardından Berlin’in açık ve saygı uyandıran bir ilişki oluşturamadığı diktatörlüğün eşiğindeki ikinci ülke olacak. İki ülke de Almanya’ya yönelik bir tehdit olarak gelişiyor. Başbakan, “alarm verici” diyor. Peki ama alarmdan sonra ne olacak?”

Mannheimer Morgen gazetesi

“Her halükarda bu davanın tek kazananı olacak, o da Böhmermann. Erdoğan’ın hassasiyeti, Böhmermann’ın kariyerine muazzam bir ivme kazandırmış oldu. Komedyen Böhmermann öncesinde sadece ülkenin önemli hiciv ustalarından Harald Schmidt’e veliaht arayan sınırlı bir kesimin bildiği bir isimdi. Şimdi ise A sınıfı bir ünlü. Mizahçılar kendilerine incinmiş cumhurbaşkanları ve aceleci başbakanlardan daha iyi pazarlamacı hayal edemezler. Zira sayelerinde elde ettikleri kahraman statüsü, sanatlarını tartışmaya açmaktan ziyade taçlandırır.”