DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Berlin saldırısında yeni gelişme!

Berlin saldırısında yeni gelişme!

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Noel Pazarına düzenlenen saldırı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Olayla ilgisi olduğu düşünülen bir kişi daha..\r\n\r\n

Almanya’nın başkenti Berlin’deki Noel Pazarına düzenlenen saldırı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Olayla ilgisi olduğu düşünülen bir kişi daha..Almanya’nın başkenti Berlin’de çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesine neden olan Noel pazarı saldırısında yeni bir gelişme yaşandı. Saldırının hemen ardından başlatılan soruşturma hız kesmeden devam ediyor. Soruşturma kapsamında Tunuslu bir vatandaşın gözaltına alındığı ifade edildi. Gözaltına alınan kişinin 40 yaşında olduğu açıklandı.

Berlin saldırısında yeni gelişme!

Berlin saldırı kapsamında yürütülen soruşturma da bir kişinin gözaltına alınmasından sonra Alman basının da yer alan haberlerde önemli noktalara değinildi. Haberler de yer alan bilgilerde tır saldırısı hakkında sorumlu tutulan Anis Amri’nin ölümünün ardından çantasının incelendiğini ve önemli eşyalara rastlandığı ifade edildi. Anis Amri’nin telefon kartında da bugün gözaltına alınan 40 yaşındaki Tunuslu vatandaşın numarası olduğu ortaya çıktı. Anis Amri ile iletişim halinde olduğu şüphesiyle arama çalışmalarına başlandı. Şüphelinin Tempelhof’daki evine arama yapıldı. Ve polis şüpheli geçici olarak gözaltına aldı. Federal savcılık ise çıkan bu haberleri doğruladı ama net bir bilgi vermedi. Bu kişinin Noel saldırısında Anis Amri’ye yardım ettiği düşünülüyor. Şüpheli hakkında tutuklama kararı çıkarılıp çıkarılmayacağı yarına kadar belli olacak. Saldırıyı düzenleyen zanlı Anis Amri’de geçtiğimiz günlerde öldürülmüştü. İşte o haberin detayları…

Anis Amri Milano’da öldürüldü

TIR ile noel pazarına girerek 12 kişinin ölümüne, 48 kişinin yaralanmasına sebep olduğu gerekçesiyle aranan Anis Amri Milano’da öldürüldü. İtalya Başbakanı Marco Minniti, Amri’nin bir trafik kontrolü esnasında polis tarafından vurulduğunu söyledi. Minniti’ye göre öldürülen kişiden alınan parmak izleri ile TIR’da bulunan parmak izleri aynı kişiye ait.Almanya hükümeti ise Amri’nin ölümünü henüz doğrulamadı. Hükümet sözcülerinden Ulrike Demmer, hükümetin İtalyan makamları ile sıkı irtibat içinde olduğunu ve henüz net bir açıklama için erken olduğunu dile getirdi.

AMRI, SOKAK KONTROLÜNDE POLİSİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Elde edilen bilgilere göre zanlı, gece saat 03:00’te Sesto San Giovanni İstasyonu yakınlarında gerçekleştirilen sokak kontrolünde göze çarpmış. Kimliğini göstermesi istendiğinde ise sırt çantasından silahını çıkarmış ve polislerin üzerine ateş etmiş. Bunun üzerine karşılık veren polisler Amri’yi öldürmüş. Görgü tanıklarının ifadesine göre polisler daha sona Amri’yi hayata döndürmeye çalışsa da başarılı olamamış. Polislerden birinin ise yaralı olduğu söyleniyor.

İTALYA’YA FRANSA ÜZERİNDEN TRENLE GEÇMİŞ