DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Davutoğlu, Bosna Hersek ziyareti öncesi konuştu

Davutoğlu, Bosna Hersek ziyareti öncesi konuştu

Başbakan Davutoğlu Bosna Hersek’e hareket öncesi havaalanında bir açıklama yaptı.Bosna Hersek’te açılacak camiyle ilgili bilgi veren Davutoğlu şu açıklamalarda bulundu. ARTAN BİR TEMPOYLA UĞRAŞIYORUZ Ferhadiye Camii Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla yeniden yapılıyor. 1993 yılında bu güzeş cami barbarlar tarafından dinamitlerle yıkıldı. İşte bu eseri bugün ayağa kaldırıyoruz. 2009’dan beridir artan bir tempoyla bu iş için uğraşıyoruz.

Başbakan Davutoğlu Bosna Hersek’e hareket öncesi havaalanında bir açıklama yaptı.Bosna Hersek’te açılacak camiyle ilgili bilgi veren Davutoğlu şu açıklamalarda bulundu.

ARTAN BİR TEMPOYLA UĞRAŞIYORUZ

Ferhadiye Camii Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla yeniden yapılıyor. 1993 yılında bu güzeş cami barbarlar tarafından dinamitlerle yıkıldı. İşte bu eseri bugün ayağa kaldırıyoruz. 2009’dan beridir artan bir tempoyla bu iş için uğraşıyoruz.

BİR DAHA BÖYLE ÇATIŞMALAR OLURSA…

Bu camii Bosnalı meslektaşımla birlikte yeniden ibadete açacağız. Allah bir daha bu mübarek beldelerin tahrip olmasına sebep olacak çatışmalar yaşatmasın. Ama bir daha böyle çatışmalar olursa, Türkiye Bosna-Hersek’in arkasında tüm gücüyle olacaktır.

“ALLAH O ACILARI BİR DAHA YAŞATMASIN”

TİKA’nın destekleriyle ibadete açacağız. Siyasetimizin özü de, temeli de bu caminin açılışıyla tecessüs ediyor. Evlad-ı Fatihan eserlerinin korunmasında emek harcayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Allah bir daha eski günlerdeki acıları bize yaşatmasın.