DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Erdoğan: Halep’ten gelenleri bağrımıza basmaya hazırız

Erdoğan: Halep’ten gelenleri bağrımıza basmaya hazırız

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 32. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Recep Tayyip Erdoğan Halep ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen 32. Muhtarlar Toplantısı’nda Halep ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“PUTİN İLE TEKRAR GÖRÜŞECEĞİM”

Halep’le ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, bugün Putin ile tekrar bir görüşme yapacağını ve ateşkes kararının üzerinden saaatler geçmeden rejim güçlerinin yeniden saldırıya geçtiğini söyledi.

“EY BM NERDESİN?

Birleşmiş Milletler’e (BM) ‘Ey BM nerdesin’ diye seslenen Erdoğan, Türkiye’ye mi gelecekler onları da bağrımıza basmaya hazırız.” dedi.Türkiye’nin ateşkes girişimi belki de masum insanlar için son umuttur diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütün tarafları ve uluslararası toplumu bu ateşkese riayet etmeye ve destek olmaya davet etti.

“HİÇBİR ENGELLEME OLMADAN İNSANİ KORİDOR AÇILMALI”

“İnsani koridor derhal, hiçbir engelleme ve sabotaj olmadan açılmalı ve masum insanların Doğu Halep’ten sağ salimen çıkmasına izin verilmelidir. Esed rejimi açıkça Halep’te savaş suçu, insanlık suçu işlemektedir. Bu gerçeği, ona destek verenler dahil artık herkesin görmesi gerekiyor.” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 32. Muhtarlar Toplantısı’nda Halep ile ilgili yaptığı açıklamaların tam metni.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Halep’te savrulan insanlığın vicdanıdır. Bugün Sayın Putin ile tekrar görüşeceğim. MİT Müsteşarımız aynı şekilde takip ediyor. Sahadaki durum çok kırılgan ve karmaşık. Ateşkesin üzerinden saatler geçmeden rejim güçleri yeniden saldırıya geçti. Ey BM neredesin. Her şeyden önce bir koridor istiyoruz. Türkiye’ye mi gelecekler onları da bağrımıza basmaya hazırız.”Emin olun ki, Türkiye’yi El Bab’dan uzak tutmak için uğraşanlarla, terörle mücadele yöntemlerimizi hafifletmemizi isteyenlerin niyetleri ortaktır. Şehit polislerimizin tabutları başında gözyaşı döken, hiçbir şeyden habersiz oynayan çocuklarla, Halep’te yıkıntılar arasından cansız bedenleri çıkartılan çocuklar aynı alçak oyunun kurbanlarıdır. Türkiye’nin girişimi ve yoğun çabalarıyla varılan bu ateşkesin hayata geçirilmesi, Halep’teki masumlar için belki de son umuttur. Bu yüzden bütün tarafları ve uluslararası toplumu bu ateşkese riayet etmeye ve destek olmaya davet ediyorum. İnsani koridor derhal, hiçbir engelleme ve sabotaj olmadan açılmalı ve masum insanların Doğu Halep’ten sağ salimen çıkmasına izin verilmelidir. Esed rejimi açıkça Halep’te savaş suçu, insanlık suçu işlemektedir. Bu gerçeği, ona destek verenler dahil artık herkesin görmesi gerekiyor.”