DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Erdoğan halka seslendi: Önemli bir karar açıklayacağız

Erdoğan halka seslendi: Önemli bir karar açıklayacağız

İstanbul Kısıklı’da bulunduğu evinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çarşamba günü Bakanlar Kurulu toplantısında çok önemli karar açıklayacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, “Hükümetimiz şu anda önemli bir hazırlığın içinde ve çarşamba günü inşallah Milli Güvenlik Kurulumuzu toplayacağız. Milli Güvenlik Kurulundan sonra da bir Bakanlar Kurulu toplantısı yapacağız ve Milli Güvenlik Kurulu ardından Bakanlar Kurulu toplantısıyla da önemli bir karar açıklayacağız” dedi.İstanbul Kısıklı’da ki evinde halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Çarşamba günü önemli bir karar açıklayacağız’ sözlerini ifade etti.

İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarından alıntı..

FETÖ’nün darbe girişimine karşı halka seslenen  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu süreci atlatabileceklerini söyledi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şu anda gayet güzel bir şekilde çalışmalar devam ediyor. Hükümetimiz şu anda önemli bir hazırlığın içinde ve çarşamba günü inşallah Milli Güvenlik Kurulumuzu toplayacağız. Milli Güvenlik Kurulundan sonra da bir Bakanlar Kurulu toplantısı yapacağız ve Milli Güvenlik Kurulu ardından Bakanlar Kurulu toplantısıyla da önemli bir kararı açıklayacağız. Şimdi burada açıklamayacağım.” dedi.Fethullah Gülen’in İadesi İstenecekABD’den Fethullah Gülen’in iadesinin isteneceğini açıklayan Erdoğan sözlerine şunları ekledi:”Ulusal medyamızda birkaçı dışında, sağolsunlar bir birliktelik gördüm, bir beraberlik gördüm. Fakat uluslararası medyada Pensilvanya’yı ziyaret edenler var. Ben buradan dünyadaki uluslararası medyaya sesleniyorum: Ey medya, ABD’de çifte kuleler yıkıldığı zaman, acaba bu uluslararası medya gidip de Bin Ladin’le bir röportaj yapsaydı buna nasıl bakardınız? Olumlu bakar mıydınız? Fakat, Türkiye’de böyle bir darbe girişiminde buluşan şahsın takımının kendisine verdiğiniz 400 dönümlük arazide gidip kendisiyle şu anda röportaj yapanlara nasıl sıcak bakıyorsunuz? Bugün de bir uluslararası CNN’e röportajım oldu, orada bunu örnek olarak verdim. Dünyanın bunu görmesi, dinlemesi, bilmesi lazım. Her akşam bir uluslararası medya grubuyla da bunları devam ettireceğiz. Anlatmamız lazım, bilmeleri lazım. Fakat öyle veya böyle, inşallah tren tekrar raylara oturmuştur.”