DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Fransa’da terör saldırısı: 84 ölü

Fransa’da terör saldırısı: 84 ölü

Fransa’da gerçekleşen 14 temmuz kutlamalarında büyük bir facia yaşandı. Kabalığın içine dalan kamyon onlarca kişinin canını aldı. Yaklaşık 73 kişinin öldüğü bildiriliyor.\r\n\r\n

Fransa’da gerçekleşen 14 temmuz kutlamalarında büyük bir facia yaşandı. Kabalığın içine dalan kamyon onlarca kişinin canını aldı. Yaklaşık 84 kişinin öldüğü bildiriliyor.14 temmuz kutlamaları kapsamında Fransa’nın güneyindeki Nice kentinde toplanan kabalık büyük bir şok yaşadı. Onlarca kalabağın içine dalan kamyon 84 kişinin yaşamını yitirmesine sebeb oldu. Olay ile ilgili valilikten gelen açıklama ise kalabalığın içine dalan kamyonun üzerinde bulunan kişilerin etrafa ateş açtığı belirtti.teror-fransa-yi-kamyonla-vurduFransa’da bulunan BFM televizyonun yayınladığı habere göre, 14 temmuz Ulusal Gün kutlamaları kapsamında havai fişekler atılıyordu. Tam o esnada  kalabalık içine dalan kamyonun şoförünün, kutlamalar için toplanan kabalığa ateş açtığını yayımladı.

DIŞARI ÇIKMAYIN!

Ülke geneli 14 temmuz Ulusal Gün kutlamaları için toplanan kabalığa yapılan saldırı ile şoka girdi. Saldırının hemen ardından güvenlik önlemleri artırıldı. Valilik ise ülke genelinde bulunan halka ‘Evlerinizden dışarı çıkmayın’ uyarısında bulundu. Saldırının ardından harekete geçen polis ekipleri saldırganı etkisiz hale getirdiğini açıkladı.

Kamyon bomba dolu çıktı

Nice savcısı gerçekleşen saldırının ardından yerel basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada yaklaşık 84 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Etkisiz hale getirilen saldırganın kullandığı kamyonda çok sayıda silah ve bomba ele geçirildi. 84 kişinin hayatını kaybettiği saldırının sonrasında İçişleri Bakanlığında kriz merkezi kuruldu.