DOLAR %
EURO %
ALTIN %
BIST 100 %
BITCOIN %
Google’dan bir yenilik daha: Çevrimdışı arama dönemi geliyor

Google’dan bir yenilik daha: Çevrimdışı arama dönemi geliyor

Google yine bir yenilikle kullanıcılarını memnun etmeyi başardı. Fotoğraf ile, yazı ile, ses ile arama yapma imkanları mevcut ancak bunların hepsini yapabilmek için internet bağlantınızın olması gerekmektedir. Google mobil uygulaması ile artık ‘çevrimdışı arama’ özelliği getiriyor. İnternet bağlantınız olmadan da arama yapabilmek mümkün hale geliyor. Tabiki internet bağlantınız olmadan Google sunucularına bağlanarak istediğiniz verilere ulaşmanız

Google yine bir yenilikle kullanıcılarını memnun etmeyi başardı. Fotoğraf ile, yazı ile, ses ile arama yapma imkanları mevcut ancak bunların hepsini yapabilmek için internet bağlantınızın olması gerekmektedir.

Google mobil uygulaması ile artık ‘çevrimdışı arama’ özelliği getiriyor. İnternet bağlantınız olmadan da arama yapabilmek mümkün hale geliyor. Tabiki internet bağlantınız olmadan Google sunucularına bağlanarak istediğiniz verilere ulaşmanız mümkün değildir. Ancak internet bağlantınız olmadığı takdirde arama yaptığınızda hata ekranının gelmesi engelleniyor. Bundan sonra internet bağlantısı olmadığı takdirde arama yaptığınızda hata yerine bilgiyazısı gelecektir.

2016’da Google’da en çok aranan kelimeler

Google 2016 yılında tren olan aramaları yayınladı. 5 farklı kategori altında yayınlanan tren aramaların başında Türkiye’de Yükselen Genel Aramalara yer verildi. Genel Aramalar kategorisinde ilk sırada EBA – Eğitim Bilişim Ağı yer alırken ikinci sırada Pokemon GO yer aldı. “Türkiye’de Yükselen Aramalar – İsimler” kategorisinde birinci sırada 2016 yılında büyük bir çıkış yakalayan Aleyna Tilki,  ikinci sırada 2016 yılında kaybettiğimiz usta sanatçı Oya Aydoğan yer alıyor. Liste, Mustafa Koç, Tarık Akan, Emre Mor, Muhammed Ali, Koray Avcı, Neslihan Atagül,Barış Arduç, Kemal Doğulu kelimeleriyle devam ediyor. Türkiye’de Yükselen Arama – Yemek Tarifleri kategorisinde birinci sırada Trileçe tatlısı, ikinci sırada ise Mücver yer aldı. Nasıl Yapılır? kategorisi altında gelen aramaların başında Slime yer alırken, ikinci sırada KPSS Başvurusu, üçüncü sırada ise Tanka Nasıl Çıkılır? kelimesi yer alıyor. Nedir? kategorisi altında gelen arama kelimelerinde ilk sırada Artık Yıl kelimesi yer alırken liste, Güneş Tutulması, Dünya Kadınlar Günü, OHAL, Saat Farkı, Güneş Tutulması kelimeleriyle devam etti.Türkiye’de Yükselen Genel Aramalar1 – EBA – Eğitim Bilişim Ağı2 – Pokemon GO 3 – Darbe4 – Altın Fiyatları5 – Olimpiyatlar6 – Avrupa Şampiyonası7 – Kısmetse Olur8 – Takdir/Teşekkür Hesaplama9 – Dolar Kuru 10- KPSS BaşvurusuTürkiye’de Yükselen Aramalar – İsimler1 – Aleyna Tilki2 – Oya Aydoğan3 – Mustafa Koç4 – Tarık Akan5 – Emre Mor6 – Muhammed Ali7 – Koray Avcı8 – Neslihan Atagül9 – Barış Arduç10- Kemal DoğuluTürkiye’de Yükselen Arama – Yemek Tarifleri1 – Trileçe2 – Mücver3 – İstiridye Mantarı4 – Magnolia5 – Lazanya6 – Milkshake7 – Chia Tohumu Tatlı8 – Farklı Kahvaltı9 – Mozaik Pasta10- Biber DolmasıNasıl Yapılır? Slime KPSS Başvurusu Tanka Nasıl Çıkılır? Orkide Bakımı Cirit Nasıl Oynanır? Migren Tedavisi Nedir? Artık Yıl Güneş Tutulması Dünya Kadınlar Günü OHAL Saat Farkı

Google Trend nedir? Nasıl kullanılır?

Google’ın her ay ve her yıl açıkladığı trend kelimeleri günlük ve anlık olarak takip etmekte mümkün. Peki nedir bu Google Trend? Google Trend, Google tarafından webmasterlara sunulan bir arama servisidir. Google Trends üzerinden hangi kelimelerin ne sıklıkla hangi coğrafyalarda ve hangi tarihlerde arandığını kolay bir yolla istatistiğe döken sistemdir. Google Trends’i genelde site sahipleri kullanmaktadırlar.